Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-01-20 17:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek spotkał się z duchownymi działających na Warmii i Mazurach kościołów

Olsztyn24
Spotkanie marszałka Gustawa Marka Brzezina z duchownymi z Warmii i Mazur | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się dzisiaj (20.01) doroczne spotkanie marszałka województwa z duchownymi działających na Warmii i Mazurach kościołów. Po raz pierwszy gospodarzem takiego spotkania był nowy marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Zaproszenie marszałka przyjęli duchowni: Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, Kościoła Bizantyjsko-Ukraińskiego, Kościoła Chrześcijan-Baptystów, Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, Kościoła Polsko-Katolickiego, Kościoła Zielonoświątkowego i Kościoła Chrystusowego RP.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja jego uczestników, której dokonał Wiktor Leyk - pełnomocnik marszałka ds. mniejszości narodowych i etnicznych. Później głos zabrał marszałek Brzezin, krótko charakteryzując swoją działalność w samorządzach różnych szczebli oraz przedstawiając duchownym strukturę zarządu województwa i zadania poszczególnych jego członków. Sporo było też informacji o sytuacji społecznej i szansach rozwoju województwa u progu 2015 roku, o funduszach unijnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Marszałek mówił także o wielonarodowym i wielowyznaniowym charakterze województwa. W wystąpieniu marszałka nie zabrakło również noworocznych życzeń dla duchownych.
R E K L A M A
banner
W imieniu duchownych gratulacje w związku z wyborem na marszałka województwa przekazał ks. Rudolf Bażanowski - biskup Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Biskup Bażanowski rozpoczął też dyskusję duchownych o stanie i problemach działających na Warmii i Mazurach kościołów.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Doroczne spotkanie z przedstawicielami wyznań na Warmii i Mazurach

»

20-01-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl