Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-01-20 18:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Łucznicy konni powalczą pod Grunwaldem o Puchar Europy

Olsztyn24
Szymon Drej i Michał Sanczenko w obecności Jacka Protasa podpisują porozumienie | Więcej zdjęć »
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem nie ustaje w staraniach o uatrakcyjnienie kalendarza imprez na Polach Grunwaldu. W tym roku rozpoczynająca letni sezon pod Grunwaldem „Majówka z łukiem i koniem” zyska rangę imprezy drużynowego Pucharu Europy w Łucznictwie Konnym (European Grand Prix Series 2015). Dzisiaj (20.01) w olsztyńskim zamku dyrektor Muzeum Bitwy pod Grunwaldem Szymon Drej i prezes Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego Michał Sanczenko, w obecności wicemarszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa, podpisali porozumienie o współpracy przy organizacji tej imprezy.

- Inaugurujemy kolejną ciekawą inicjatywę na polach Grunwaldzkich - powiedział wicemarszałek Jacek Protas przed podpisaniem porozumienia. - Po Waterloo, Grunwald jest chyba najbardziej wypromowanym polem bitewnym w Europie. Ale sama marka nie wystarczy. Marka daje jednak pewne możliwości, które Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i samorząd województwa starają się wykorzystać. Stąd też poszukiwania nowych ciekawych przedsięwzięć. Bardzo się cieszę z takich inicjatyw, do których samorząd województwa podchodzi bardzo otwarcie.

Odkąd Muzeum Bitwy pod Grunwaldem stało się samodzielną jednostką kultury samorządu województwa, majówki na Polach Grunwaldu zwyczajowo rozpoczynają letni sezon w tym muzeum.
R E K L A M A
banner
- W tym  roku spotkamy się w majowy weekend na Polach Grunwaldu już po raz czwarty - mówi dyrektor Szymon Drej. - Początkowo impreza była nazwana „Majówką z łukiem i koniem”. Majówka jednak ewoluowała do tego stopnia, że w ubiegłym roku w jej ramach rozegrano Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego. W tym roku dało nam się doprowadzić do tego, że impreza będzie miała rangę I rundy drużynowego Pucharu Europy w Łucznictwie Konnym.

Również od czterech lat na grunwaldzkiej majówce obecni są łucznicy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Łucznictwa Konnego, któremu prezesuje Michał Sanczenko.

- W tym roku impreza będzie miała jednak szczególną rangę - mówi Sanczenko. - Pod Grunwald przyjedzie nie tylko krajowa czołówka łuczników konnych, ale także uczestniczące w walce o łuczniczy Puchar Europy reprezentacje co najmniej 6. krajów. Mamy już potwierdzony udział w zawodach reprezentacji Polski, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Czekamy jeszcze na potwierdzenie udziału reprezentacji Węgier.

Poza członkami  łuczniczych reprezentacji ww. krajów, na Polach Grunwaldzkich pojawi się także 15 najlepszych polskich łuczników, członków kadry łuczników, oraz taka sama liczba łuczników z europejskich krajów, które nie będą brały udziału w zawodach Pucharu Europy.

W tym roku majówkowy weekend rozpocznie się w piątek (1.05), a zakończy w niedzielę (3.05). Tyle też dni pod Grunwaldem będzie trwała rywalizacja o drużynowy Puchar Europy. W p‬iątek rozegrana zostanie konkurencja węgierska, w sobotę konkurencja koreańska, a w niedzielę konkurencja grunwaldzka - najbardziej zbliżona do prawdziwych warunków udziału łuczników konnych w bitwach.

Sportowa rywalizacja nie będzie jedyną atrakcją jaką organizatorzy przygotują na majowy weekend pod Grunwaldem. Będą też pokazy kaskaderki konnej, pokazy konne z wykorzystaniem szabli i rohatyny, pokazy łucznictwa konnego, warsztaty łucznicze, warsztaty szermiercze i konne przejażdżki. Program majówki na Polach Grunwaldu zapowiada się więc atrakcyjnie. Warto więc już dziś zaznaczyć imprezę w domowym kalendarzu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~zed / 2015-01-21 08:50
No i super, bombeczka :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie porozumienia ws. organizacji Pucharu Europy w Łucznictwie Konnym

20-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl