Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-01-23 13:56 | Rozmiar tekstu: A A A
Na 100 dni do matury...

Maturzyści zatańczyli poloneza pod ratuszem

Olsztyn24
Happening „100 dni do matury” | Więcej zdjęć »
Rośnie konkurencja dla studenckiej Kortowiady. Olsztyńscy maturzyści po raz drugi zorganizowani dziś (23.10) happening pod hasłem „100 dni do matury”, a już zrodziło się pytanie, czy kolejne edycje imprezy nie przyćmią juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a przynajmniej bardzo widowiskowej ich części - Parady Wydziałów.

Podobnie jak przed rokiem, happening zorganizowali maturzyści i nauczyciele z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Na ich zaproszenie pod olsztyńskim ratuszem stawiło się kilkuset maturzystów z 12. olsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych, Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, I Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, XII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Samochodowych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Oczywiście trzon zgromadzenia stanowili uczniowie i nauczyciele „Elektronika”, z dyrektorem Krzysztofem Salczyńskim na czele.

Głównym punktem happeningu był polonez, zatańczony przez maturzystów pod ratuszem. Wyszło imponująco, nie tylko za sprawą umiejętności tanecznych maturzystów, ale także specjalnie uszytych na dzisiejsze wydarzenie staropolskich strojów, w jakie ubrani byli tancerze reprezentujący „Elektronika”. Na razie w szkole przygotowano 16 komptetów takich strojów, ale już dziś padły deklaracje, iż w następnych edycjach happeningu wszyscy wykonawcy poloneza będą ubrani w historyczne stroje.
R E K L A M A
banner
Po odtańczeniu poloneza, uczestnicy wydarzenia przeszli barwnym, radosnym korowodem na Stare Miasto, gdzie przez jakiś czas wspólnie bawili się przy muzyce mechanicznej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Happening „100 dni do matury” w Olsztynie (1)

23-01-2015

image galeria
Happening „100 dni do matury” w Olsztynie (2)

23-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl