Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-01-28 20:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Koalicja uchwaliła budżet miasta na 2015 rok

Olsztyn24
IV sesja Rady Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
Głosy dwunastu radnych Rady Miasta z klubów koalicji od wczoraj rządzącej Olsztynem i jednego radnego niezrzeszonego zdecydowały, że Olsztyn od dzisiaj (28.01) ma budżet na 2015 rok. Przeciwni przedstawionej przez prezydenta propozycji byli radni z klubów opozycyjnych. Dyskusja i głosowanie nad projektem budżetu odbyła się podczas dzisiejszej, IV w tej kadencji, sesji Rady Miasta Olsztyna.

Podstawowe wartości charakteryzujące tegoroczny plan finansowy miasta, to dochód na poziomie 1,1 mld złotych, wydatki budżetu na poziomie 1,3 mld złotych, deficyt w wysokości około 250 mln złotych i planowane na koniec 2015 roku zadłużenie miasta w wysokości 515 mln zł, co stanowić będzie 46,8% rocznych dochodów miasta.

W dyskusji nad projektem budżetu, a w szczególności w wystąpieniach klubowych, kluby opozycyjne - Prawo i Sprawiedliwość oraz Demokratyczny Olsztyn zapowiedziały głosowanie przeciwko zaproponowanej przez prezydenta wersji budżetu. Przeciwną opinię o budżecie miały kluby koalicyjne: Platformy Obywatelskiej i PSL oraz Ponad Podziałami, które zapowiedziały poparcie projektu (wypowiedzi klubowe w dołączonym nagraniu wideo).
R E K L A M A
banner
Ostatecznie projekt uchwały budżetowej został przyjęty, bowiem koalicja dysponowała jednym głosem przewagi, a ponadto koalicjantom udało się przekonać do głosowania za przyjęciem budżetu radnego niezrzeszonego - Krzysztofa Kacprzyckiego. Wynik głosowania to 13 do 10 za przyjęciem budżetu.

W sesji nie uczestniczyli: Jan Tandyrak (PO) i Jarosław Babalski (PiS). Te absencje nie miały jednak wpływu układu sił w radzie i przyjęcie budżetu.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Pani / 2015-01-29 02:12
Proponuję drogim czytelnikom obejrzeć całą galerię. Zdjęcie nr 51 wymiata!!! Dżinsowa bluzeczka na obrady w towarzystwie kluczowych postaci Olsztyna. Krystyna Loska byłaby z Pani dumna.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wystąpienia klubowe podczas IV sesji Rady Miasta Olsztyna

28-01-2015

image galeria
Halina Ciunel prezentuje najważniejsze sprawy IV sesji Rady Miasta Olsztyna

28-01-2015

image galeria
Prezydent Olsztyna prezentuje „Informację o stanie miasta”

28-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl