Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-01-31 16:26 | Rozmiar tekstu: A A A

Kocioł Bałkański tym razem z Tygiel Folk Bandą i Balkan`s`cream

Olsztyn24
Tygiel Folk Banda | Więcej zdjęć »
W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie odbył się wczoraj (30.01) kolejny koncert z współprowadzonego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie cyklu Muzyczne Inhalacje. Gwiazdami wieczoru pod hasłem „Kocioł Bałkański” były zespoły Tygiel Folk Banda z Ełku i Balkan`s`cream z Krakowa.

Jako pierwsza tego wieczoru wystąpiła Tygiel Folk Banda. Ełcki zespół po raz kolejny gościł w Olsztynie (występował m.in. na zeszłorocznej edycji Kotła Bałkańskiego oraz jako gość specjalny koncertu Hitano i przyjaciele w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2013). Grupa koncentruje się główne na pieśniach wędrujących cyganów, tworzy także własne kompozycje, czerpiąc garściami z tradycji muzycznych wielu zakątków świata. Zespół istnieje od 2008 roku i od tamtej pory regularnie koncertuje w Polsce i zagranicą. Jest laureatem prestiżowego festiwalu folkowego „Mikołajki Fokowe” w Lublinie, gdzie w 2011 r zdobył drugie miejsce.

Balkan`s`cream, drugi wykonawca wieczoru, to krakowska grupa siedmiu muzyków, którzy tworzą mieszankę muzyki wielu stylów i gatunków - od kultury bałkanów, po hip-hop i brzmienia orientalne, inspirowane głównie własnymi melodiami, aranżacjami z regionów Bułgarii, Serbii, Macedonii i całej południowo-wschodniej ściany.
R E K L A M A
banner
Karnawałowa odsłona spotkań z muzyką, którą rzadko można usłyszeć w tzw. mainstreamowych mediach przyciągnęła tłum olsztynian. Przez ponad trzy godziny publiczność bawiła się wyśmienicie i nie dała zejść zespołom ze sceny bez bisów. Goście z Krakowa przyznali, że obawiali się, czy ich twórczość zostanie pozytywnie przyjęta, jednak po owacjach i okrzykach zachwytu, jakie usłyszeli po zakończeniu występu z pewnością nie mieli już żadnych wątpliwości.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl