Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-04 12:58 | Rozmiar tekstu: A A A

W Barczewie będą świętować 138. rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego

Olsztyn24
Wnętrze Salonu Muzycznego w Barczewie | Więcej zdjęć »
Siódmego lutego 1877 roku w Barczewie urodził się Feliks Nowowiejski, znany przede wszystkim jako kompozytor, dyrygent i organizator życia muzycznego. 138. rocznicę urodzin tego najznakomitszego mieszkańca ówczesnego Wartemborka, mieszkańcy Barczewa świętować będą w najbliższy piątek (6.02) o godz. 17:00 w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego - Muzeum w Barczewie.

W piątkowy wieczór w Barczewie zabrzmi muzyka klarnetowa w wykonaniu Dominika Grędzińskiego oraz pianistki Liliany Nosowicz. Zaprezentowana zostanie także wystawa na temat oratorium Quo Vadis Feliksa Nowowiejskiego, którą wypożyczono z Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, gdzie nadal mieszka jedyny syn kompozytora - Jan Bogusław Nowowiejski.

Organizatorzy uroczystości przygotowali również promocję książki „Szkice z dziejów Barczewa”, która jest publikacją pokonferencyjną. Konferencja z okazji 650-lecia Barczewa odbyła się 22 października 2014 roku właśnie w Salonie Muzycznym, świeżo po remoncie Domu Nowowiejskiego.
R E K L A M A
banner
Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego mieści się w centrum Barczewa, przy ul. Mickiewicza 13.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl