Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-02-04 14:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Polsko-francuskie konsultacje międzyregionalne odbyły się w Olsztynie

Olsztyn24
Polsko-francuskie konsultacje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na corocznym spotkaniu Komitetu Sterującego Współpracy Zdecentralizowanej spotkali się dziś (4.02) w Olsztynie przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego i francuskiego Departamentu Côtes d’Armor.

Komitet Sterujący złożony z przedstawicieli partnerskich samorządów, organizacji pozarządowych i innych podmiotów zaangażowanych we współpracę powstał w 2009 roku. Jego głównym celem jest przygotowanie harmonogramu, monitoring i ocena polsko-francuskich projektów realizowanych na Warmii i Mazurach oraz w Côtes d’Armor.

Na dzisiejszym spotkaniu podsumowano wspólne działania zrealizowane w minionym roku oraz omówiono plany na rok 2015.
R E K L A M A
banner
- Współpraca z Departamentem Côtes d’Armor należy do najbardziej aktywnych przykładów polsko-francuskiej współpracy samorządowej w skali kraju – powiedział Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa przekazując na ręce strony francuskiej podpisany Plan pracy na lata 2015-2017. - Satysfakcjonuje mnie najbardziej to, że przynosi wymierne efekty zarówno w naszym, jak i partnerskim regionie, co zgodnie potwierdzili uczestnicy spotkania.

Porozumienie o współpracy pomiędzy samorządem województwa warmińsko-mazurskiego i Radą Generalną Departamentu Côtes d’Armor zostało podpisane w 2000 roku. Wśród najważniejszych obszarów współdziałania znajdują się: rozwój lokalny, kultura, sport, młodzieżowe wymiany szkolne oraz kształcenie zawodowe, polityka społeczna i aktywizacja obszarów wiejskich.

– Cieszy fakt, że tak wiele samorządów lokalnych, instytucji i organizacji pozarządowych, a co za tym idzie mieszkańców naszego regionu angażuje się w realizację wspólnych celów – podkreślił Zbigniew Pietrzak, radny sejmiku województwa, przewodniczący Komisji Współpracy Międzynarodowej, który po raz kolejny wziął udział w posiedzeniu Komitetu Sterującego.

W 2014 roku zrealizowano około 50 wspólnych inicjatyw, których bezpośrednimi i pośrednimi odbiorcami było około 5 tys. osób.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl