Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-02-04 21:29 | Rozmiar tekstu: A A A

Już 62 osoby ewakuowane z Donbasu otrzymały kartę stałego pobytu

Olsztyn24
Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Warmia i Mazury stały się tymczasowym domem dla 178 uchodźców polskiego pochodzenia z Donbasu, którzy dopełniają formalności związanych z pobytem w naszym kraju. Kolejnych 59 osób otrzymało dziś (4.02) od wojewody warmińsko-mazurskiego karty stałego pobytu. Dzięki zgodzie na pobyt stały będą mogli oni legalnie mieszkać i pracować w Polsce, korzystać np. z pomocy społecznej, a także starać się o polskie obywatelstwo.

Oprócz dokumentów, od swoich nowych sąsiadów otrzymują znacznie więcej. Pomoc rzeczowa, oferty pracy i mieszkania - to wszystko pokazuje, jak wielkie serca mają Polacy.

Podstawowe potrzeby ewakuowanych są na razie zaspokojone, dlatego ksiądz Piotr Hartkiewicz dyrektor ośrodka w Rybakach apeluje, aby przed przekazywaniem kolejnych rzeczy kontaktować się z Caritasem w Olsztynie lub ośrodkiem w Rybakach.
R E K L A M A
banner
Bank ofert pracy i mieszkań wciąż prowadzi Departament Obywatelstwa i Repatriacji MSW, tel. (22) 60 139 35; (22) 60 174 33 adres mailowy repatriacja@msw.gov.pl
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl