Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2015-02-04 22:57 | Rozmiar tekstu: A A A
Wizyta delegacji rosyjskiej

Bez polityki o sporcie i turystyce

Olsztyn24
Uczestnicy spotkania w Starostwie Powiatowym w Olsztynie (fot. WZ - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Z inicjatywy Sejmiku Samorządu Gospodarczego Warmii i Mazur przebywała w Olsztynie delegacja samorządowców i przedsiębiorców z Obwodu Kaliningradzkiego. Goście spotkali się ze starostą olsztyńskim Małgorzatą Chyziak i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Wiolettą Śląską-Zyśk.

Delegacja rosyjska, której przewodziła dyrektor Wydziału Młodzieży i Sportu Obwodu Kaliningradzkiego Tatiana Wasiliewa, zainteresowana jest rozwijaniem kontaktów młodych ludzi po obu stronach granicy poprzez wymianę grup młodzieżowych i ich udział w międzynarodowych zawodach sportowych. Rosjanie zainteresowani są także rozwojem kontaktów turystycznych. W ich opinii obwód ma wiele atrakcji turystycznych, które mogą zainteresować mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Aleksander Garbar, przedsiębiorca z Kaliningradu, od lat działający na rzecz współpracy polsko-rosyjskiej, ubolewał, iż większość dotychczas podpisanych porozumień pomiędzy samorządami z regionu Warmii i Mazur oraz ich odpowiednikami z obwodzie nie funkcjonuje.
R E K L A M A
banner
Starosta Małgorzata Chyziak z zainteresowaniem przyjęła propozycję rosyjską. W najbliższym czasie uzgodnione zostaną formy współpracy, co przełoży się na udział młodzieży z powiatu olsztyńskiego w Forum Młodzieży Balic Artek - międzynarodowym zlocie młodzieży organizowanym w czerwcu w Kaliningradzie.

Podczas spotkania zaprezentowano trzecią edycję rosyjskojęzycznego przewodnika po Warmii i Mazurach dla Kaliningradczyków. Wydawany w nakładzie 5000 egzemplarzy przez Fundację „Moda na Warmię i Mazury” przewodnik zawiera kompendium wiedzy dla rosyjskiego turysty i przedsiębiorcy. Cały nakład dystrybuowany jest bezpłatnie w Obwodzie Kaliningradzkim. Jak zaznaczyła prezeska fundacji Ewa Domaradzka, inicjatorka i wydawca przewodnika, spełnia on ważną funkcję promocyjną dla Warmii i Mazur. Jest to jednak tylko kropla w morzu potrzeb. Rosjanie chcą wiedzieć więcej o atrakcjach turystycznych naszego województwa. Na terenie Obwodu Kaliningradzkiego doskonale znana jest oferta Województwa Pomorskiego, co przekłada się na zwiększony ruch Rosjan do Trójmiasta, a przecież Olsztyn i inne miasta Warmii i Mazur leżą bliżej.

W drodze powrotnej do Kaliningradu delegacja spotkała się z wójtem gminy Kiwity Wiesławem Tkaczukiem.

Wicemarszałek Sejmiku Samorządu Gospodarczego Ryszard Nałęcz jest przekonany, iż w najbliższym czasie, mimo niesprzyjającej polityki na wyższych szczeblach władzy pomiędzy Polską i Rosją, dojdzie do zintensyfikowania kontaktów.

- Rosjanie chcą tych kontaktów, jesteśmy dla nich bardzo dobrymi partnerami i to w dużym stopniu od nas zależy, jak one będą dalej się rozwijały. Wierzę w mądrość moich rodaków i ich przedsiębiorczość - powiedział Nałęcz.

Sejmik Gospodarczy w kwietniu w Kaliningradzie podpisze porozumienie o współpracy ze swoim odpowiednikiem po stronie rosyjskiej.

Waldemar Ziarek

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl