Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-05 22:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażacy z Warmii i Mazur złożyli sprawozdanie ze swojej działalności

Olsztyn24
Narada roczna warmińsko-mazurskich strażaków | Więcej zdjęć »
Strażacy z Warmii i Mazur przedstawili dziś (5.02) w Olsztynie sprawozdanie ze swojej ubiegłorocznej działalności. Informacji zaprezentowanej przez st. bryg. Mirosława Ruteckiego - komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie wysłuchali m.in. gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz - komendant główny PSP, wojewoda Marian Podziewski oraz marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Narada roczna warmińsko-mazurskich strażaków odbyła się w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie. Oprócz kadry kierowniczej PSP województwa marmińsko-mazurskiego, w naradzie udział wzięli wójtowie, burmistrzowie, starostowie oraz kierownicy współpracujących ze strażakami instytucji. Władze Olsztyna reprezentował wiceprezydent Bogusław Szwedowicz.

Zanim komendant Rutecki zaprezentował dane opisujące zaangażowanie strażaków w zapewnienie bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach, odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń. Medalem Za Ofiarność i Odwagę odznaczony został kpt. Kamil Pawlukanis - komendant Powiatowy PSP w Gołdapi, Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej wyróżniony został Tadeusz Ratyński - wiceprezes zarządu WFOŚ i GW w Olsztynie, Brązowy Medal Za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymał mł. bryg. Marek Markowski - komendant Powiatowy PSP w Ełku, a Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczono Marka Redę - dyrektora generalnego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Według przedstawionych podczas dzisiejszej narady danych, w zakresie rzeczowej odpowiedzialności strażaków, miniony rok na Warmii i Mazurach był bezpieczniejszy niż rok 2013. Strażacy zanotowali 16 895 zdarzeń, o prawie 6,5% mniej niż rok wcześniej. Strażacy zajmowali się m.in. 6521 pożarami i 9586 miejscowymi zagrożeniami. Do dyżurnych straży pożarnej dotarło również 788 fałszywych alarmów.

W zdarzeniach obsługiwanych przez strażaków rannych zostało 2757 osób, a 201 osób poniosło śmierć. Większość poszkodowanych to ofiary wypadków drogowych (79% rannych i 44% ofiar śmiertelnych). Osoby, które utonęły stanowią prawie 20% ogólnej liczby ofiar śmiertelnych.

Strażacy podkreślili też, że zmniejszyła się liczba zdarzeń związanych z obecnością tlenku węgla w powietrzu. W 2014 roku czadem zatruło się 126 osób, z czego 4 osoby uległy śmiertelnemu zatruciu. Strażacy w związku z tlenkiem węgla interweniowali 305 razy - w 2013 roku takich interwencji było o 14,5% więcej (357 zdarzeń).
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Odprawa roczna za 2014 r. strażaków z Warmii i Mazur

05-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl