Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2015-02-06 12:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Ferie w Muzeum Sportu

Olsztyn24
Ferie w Muzeum Sportu (fot. archiwum Muzeum Sportu - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Sporym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej cieszyły się zimowe ferie w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, które zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Placówkę oprócz indywidualnych osób odwiedziły grupy zorganizowane ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 22, Zespołu Placówek Edukacyjnych oraz Osiedlowego Klubu „Agora” Spółdzielni Mieszkanowej „Pojezierze” - ogółem ponad 210 osób.

Podczas spotkań goście muzeum zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej oraz nowożytnej. Młodzież poznała również historię powstania Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, sylwetki olimpijczyków oraz sportowców z Warmii i Mazur. Wszystkim zorganizowanym grupom zaprezentowany został film „Historia siatkarza z Olsztyna”. Praca ta zdobyła I miejsce w I konkursie multimedialnym „Sportowcy Warmii i Mazur”, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Bohaterem obrazu jest Mirosław Rybaczewski – mistrz świata (Meksyk 1974) oraz mistrz olimpijski (Montreal 1976). Autorami filmu są uczniowie ZSO im. C.K. Norwida – Gimnazjum nr 8 z Olsztyna.

Odbyły się również konkursy związane z Igrzyskami Olimpijskimi, a także z historią sportu. Zwycięzcy zabaw otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe, słodycze oraz wejściówki do Aquasfery, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Nauczyciele wymienionych wyżej szkół dostali w prezencie książkę Heleny Piotrowskiej „Kocham młodzież – Marian Rapacki, trener – wychowawca”. Wydawnictwo to trafi do biblioteki szkolnej w nadziei, że młodzież zapozna się z biografią Mariana Rapackiego – patrona Muzeum Sportu w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl