Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-02-06 12:38 | Rozmiar tekstu: A A A

Jest umowa na budowę ekspresówki Olsztyn - Olsztynek

Olsztyn24
Podpisanie umowy na budowę drogi S51 Olsztynek - Olsztyn | Więcej zdjęć »
Jeżeli nie wystąpią jakieś szczególne przeszkody, w połowie 2017 roku z Olsztyna do Olsztynka pojedziemy drogą ekspresową S51. Taki termin zakończenia modernizacji obecnej drogi krajowej nr 51 wynika z analizy podpisanej dzisiaj (6.02) w olsztyńskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad umowy pomiędzy GDDKiA a firmą Energopol Szczecin S.A. Umowę podpisano w obecności wojewody Mariana Podziewskiego i marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina.

Szczeciński Energopol wygrał przetarg na wykonanie inwestycji za kwotę 394,8 mln zł. Na wywiązanie się z zadania ma 20 miesięcy, nie włączając do tego miesięcy zimowych. Firma zaoferowała też 10-letni okres gwarancji.

Przypomnijmy, że inwestycja polegać będzie na budowie 13,3 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S51 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Powstaną dwa węzły drogowe - „Stawiguda„ i „Gryźliny”. Budowany odcinek S51 dowiązany będzie do węzła Olsztyn Południe, zaprojektowanego w ciągu południowej obwodnicy Olsztyna. Koniec odcinka znajdzie się w okolicy miejscowości Ameryka, na styku z obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51.
R E K L A M A
banner
Dzięki zrealizowaniu inwestycji, Olsztyn uzyska bezpośrednie połączenie z resztą kraju poprzez sieć dróg ekspresowych i autostrad.

Wydarzenie w olsztyńskim oddziale GDDKiA była okazją dla dziennikarzy do zadania wojewodzie i marszałkowi kilku pytań dotyczących modernizacji warmińsko-mazurskiego odcinka drogi krajowej nr 16. Co mieli do powiedzenia w tej sprawie obaj panowie, można dowiedzieć się z zamieszczonych w Olsztyn24 nagraniach filmowych.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Podpisanie umowy na budowę drogi S51 Olsztyn - Olsztynek (1)

»

06-02-2015

image
Podpisanie umowy na budowę drogi S51 Olsztyn - Olsztynek (2)

»

06-02-2015

image
Wojewoda i marszałek woj. warmińsko-mazurskiego o modernizacji DK nr 16

»

06-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl