Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-02-10 15:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Województwo podpisało umowę o współpracy z Ośrodkiem Badań Naukowych

Olsztyn24
Od lewej: Prof. Achremczyk i marszałek Brzezin podpisują porozumienie | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz wicemarszałek Jacek Protas podpisali dzisiaj (10.02) porozumienie o współpracy samorządu województwa z Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie reprezentowanym przez profesora Stanisława Achremczyka.

Zawarte porozumienie opierać się będzie na wspólnych działaniach w zakresie badań naukowych, wydawania publikacji, rozwoju naukowego kadry instytucji kultury i nauki, promocji oraz popularyzacji regionu, a także utworzenia Biblioteki Naukowej przy współudziale Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie.

Więcej informacji o genezie, przyczynach i założeniach nawiązanej współpracy jest dostępnych na zapisie wideo dzisiejszego spotkania dołączonym do niniejszego artykułu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
R E K L A M A
banner
Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie zostanie przede wszystkim wsparty finansowo, obecnie bowiem boryka się ze zmniejszeniem o blisko połowę środków ministerialnych (z 600 tys. zł na 350 tys.). Dzięki zaangażowaniu województwa ośrodek zamierza, poza wymienionymi wyżej działaniami, przeprowadzić również cyfryzację 100 tys. woluminów będących w jego zasobach i zatrudnić nowych pracowników (obecnie dysponuje 8 pracownikami naukowymi i 2 bibliotekarzami).

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie porozumienia o współpracy województwa z OBN

10-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl