Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-02-10 18:19 | Rozmiar tekstu: A A A

XVII Wenta Dobroczynna już w sobotę

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. XVII Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej | Więcej zdjęć »
Już za cztery dni, w sobotę (14.02) doroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. W tym roku to charytatywne wydarzenie zorganizowane zostanie po raz siedemnasty. Początek imprezy w południe, na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie.

- W tym roku pomagamy Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Oddział w Dobrym Mieście, które prowadzi tam Warsztat Terapii Zajęciowej - powiedział Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej podczas zorganizowanej dziś (10.02) konferencji prasowej. - Pomagamy temu stowarzyszeniu po raz drugi. Osiem lat temu przeprowadziliśmy pierwszą wentę, a za zebrane wówczas pieniądze stowarzyszenie wykonało projekt rozbudowy warsztatów, który został zrealizowany w zeszłym roku. W tym roku potrzebują pieniędzy na wyposażenie sal.

Podstawowym sposobem zbiórki pieniędzy będzie licytacja fantów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat licytacji nie poprowadzi wywodzący się z Olsztyna znany aktor Piotr Burczyk. W dniu wenty będzie występował w dwóch spektaklach teatru Kamienica. Zastąpi go więc inny olsztyński aktor, showmen i konferansjer - Mariusz Korpoliński.  
R E K L A M A
banner
Licytowane będą przede wszystkim dzieła sztuki. Wśród autorów wystawionych na licytację prac jest m.in. zmarły niedawno znakomity pastelista Aleksander Wołos, jest prof. Wiesław Bieńkuński, jest Iwona Bolińska-Walendzik, jest Mirosława Smerek-Bielecka i wielu innych znanych nie tylko na Warmii i Mazurach plastyków.

Najcenniejszym bodaj pod względem materialnym fantem na licytacji będzie złota bransoleta podarowana na wentę przez osobę pragnącą zachować anonimowość. Biorąc pod uwagę tylko wagę bransolety, jubiler wycenił jej wartość na co najmniej 2,2 tys złotych. Licytowane będą też wieczne pióra - jedno podarowane przez wicepremiera - ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, a zestaw dwóch piór przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ks. kard. Stanisław Dziwisz podarował na licytację wizerunek Papieskiego Okna w etui z herbem papieskim św. Jana Pawła II, poseł Jerzy Szmit dwie monografie o tematyce historycznej, a prezes NBP Marek Belka zestaw numizmatów i albumy.

Kasę wenty zasilać będą też loteria fantowa oraz karty wstępu, które będzie można nabyć przy wejściu do PSM. Karty wstępu można też już dziś kupić u organizatorów wenty, m.in. w recepcji Kurii Metropolitalnej.

Dla uczestników wenty organizatorzy przygotowali też część artystyczną, której gwiazdą będzie Jerzy Filar, który wystąpi z formacją Przyjaciele Naszej Basi Kochanej. Nie zabraknie również artystów z własnego podwórka. Można będzie zobaczyć i posłuchać najmłodszego rapera w Polsce Antka MC oraz Świąteczną Kapelę.

Więcej informacji o wencie w dołączonym do materiału nagraniu wideo z dzisiejszej konferencji prasowej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed XVII Wentą Dobroczynną w Olsztynie

10-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl