Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-02-10 18:19 | Rozmiar tekstu: A A A

XVII Wenta Dobroczynna już w sobotę

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. XVII Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej | Więcej zdjęć »
Już za cztery dni, w sobotę (14.02) doroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. W tym roku to charytatywne wydarzenie zorganizowane zostanie po raz siedemnasty. Początek imprezy w południe, na scenie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie.

- W tym roku pomagamy Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Oddział w Dobrym Mieście, które prowadzi tam Warsztat Terapii Zajęciowej - powiedział Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej podczas zorganizowanej dziś (10.02) konferencji prasowej. - Pomagamy temu stowarzyszeniu po raz drugi. Osiem lat temu przeprowadziliśmy pierwszą wentę, a za zebrane wówczas pieniądze stowarzyszenie wykonało projekt rozbudowy warsztatów, który został zrealizowany w zeszłym roku. W tym roku potrzebują pieniędzy na wyposażenie sal.

Podstawowym sposobem zbiórki pieniędzy będzie licytacja fantów. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat licytacji nie poprowadzi wywodzący się z Olsztyna znany aktor Piotr Burczyk. W dniu wenty będzie występował w dwóch spektaklach teatru Kamienica. Zastąpi go więc inny olsztyński aktor, showmen i konferansjer - Mariusz Korpoliński.  
R E K L A M A
banner
Licytowane będą przede wszystkim dzieła sztuki. Wśród autorów wystawionych na licytację prac jest m.in. zmarły niedawno znakomity pastelista Aleksander Wołos, jest prof. Wiesław Bieńkuński, jest Iwona Bolińska-Walendzik, jest Mirosława Smerek-Bielecka i wielu innych znanych nie tylko na Warmii i Mazurach plastyków.

Najcenniejszym bodaj pod względem materialnym fantem na licytacji będzie złota bransoleta podarowana na wentę przez osobę pragnącą zachować anonimowość. Biorąc pod uwagę tylko wagę bransolety, jubiler wycenił jej wartość na co najmniej 2,2 tys złotych. Licytowane będą też wieczne pióra - jedno podarowane przez wicepremiera - ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, a zestaw dwóch piór przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ks. kard. Stanisław Dziwisz podarował na licytację wizerunek Papieskiego Okna w etui z herbem papieskim św. Jana Pawła II, poseł Jerzy Szmit dwie monografie o tematyce historycznej, a prezes NBP Marek Belka zestaw numizmatów i albumy.

Kasę wenty zasilać będą też loteria fantowa oraz karty wstępu, które będzie można nabyć przy wejściu do PSM. Karty wstępu można też już dziś kupić u organizatorów wenty, m.in. w recepcji Kurii Metropolitalnej.

Dla uczestników wenty organizatorzy przygotowali też część artystyczną, której gwiazdą będzie Jerzy Filar, który wystąpi z formacją Przyjaciele Naszej Basi Kochanej. Nie zabraknie również artystów z własnego podwórka. Można będzie zobaczyć i posłuchać najmłodszego rapera w Polsce Antka MC oraz Świąteczną Kapelę.

Więcej informacji o wencie w dołączonym do materiału nagraniu wideo z dzisiejszej konferencji prasowej.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa przed XVII Wentą Dobroczynną w Olsztynie

»

10-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl