Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email red. | 2008-03-21 01:36:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Bożena Marcinkowska stara się o rentę

Olsztyn24

Bożena Marcinkowska
Jak ustaliła TVP Olsztyn, jedna z najlepiej ubranych kobiet w Olsztynie, do niedawna też - jedna z lepiej zarabiających, dziś - stoi w kolejce po rentę.

Dziennikarze TVP zastali byłą dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie i wiceprzewodniczącą Rady Miasta Olsztyn w siedzibie ZUS przy ulicy Kołobrzeskiej w Olsztynie. Jej nazwisko znajdowało się na liście oczekujących na orzecznictwo.

Ani od radnej ani od przedstawicieli ZUS dziennikarze nie dowiedzieli się, jaka była decyzja lekarza.
R E K L A M A
banner
- O stanie swojego zdrowia rozmawiam z lekarzem, a nie z dziennikarzami - powiedziała do kamery Bożena Marcinkowska.

Zakładając, że lekarz orzekł pełną niezdolność do pracy, ZUS wyliczy rentę w oparciu o kilka czynników: ilość lat pracy, dotychczasowe zarobki oraz stosunek do średniej krajowej.

Ze wstępnych szacunków wynika, że Bożena Marcinkowska mogłaby dostać nawet 2, 3 tysiące złotych miesięcznie. Sporo, bo dyrektorska pensja była wysoka. Do tego dodać trzeba dietę radnej: ponad 2200 złotych.

- Bożena Marcinkowska zawsze starała się być kobietą z klasą - komentują dziennikarze TVP Olsztyn. - Czy to w ratuszu czy w dyrektorskim fotelu. A nie od dziś wiadomo, że za dobry styl trzeba dobrze zapłacić.

W lipcu ubiegłego roku Bożena Marcinkowska została zawieszona w pełnieniu funkcji dyrektora szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, a z dniem 19 lutego br. zarząd województwa warmińsko-mazurskiego rozwiązał z nią umowę o pracę, bez wypowiedzenia.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.