Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-02-13 12:39 | Rozmiar tekstu: A A A

MOK zaprasza na trzy koncerty

Olsztyn24

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza mieszkańców miasta na trzy koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się już dzisiaj (13.02). Kolejne dwa w niedzielę (15.02) i poniedziałek (16.02)

» (13.02), godz. 19.00, Fest Muza 2015 – drugie starcie (sala kameralna Amfiteatru im. Czesława Niemena)

Kto zwycięży w czerwcowym finale Konkursu Młodych Zespołów „Fest Muza” 2015? Każde spotkanie eliminacyjne wyłania nowych pretendentów do tron. Tym razem zmierzą się zespoły Contrast i Apple Mint. Jurorem i zarazem gościem specjalnym drugiego starcia będzie uważany za jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów, współzałożyciel zespołu Harlem, Krzysztof „Dżawor” Jaworski.

» (15.02), godz. 17.00, koncert Grupy Wokalnej „Moderato” pt. „Na ludowo” (Kamienica Naujacka MOK)
R E K L A M A
banner
Repertuar Moderato to przede wszystkim kolędy, pieśni patriotyczne, wojskowe, ludowe oraz przedwojenne i współczesne przeboje muzyki rozrywkowej. Zespół wykonuje m.in. pieśni Bułata Okudżawy, Jerzego Petersburskiego, sporo też Włodzimierza Jarmołowicza, który swoje kompozycje opiera często na wierszach Marii Zientary-Malewskiej czy Juliana Tuwima.

Kierownictwo muzyczne: Włodzimierz Jarmołowicz
Przy fortepianie: Damian Michałowski

» (16.02), godz. 18.00, Instytut Muzyki Swojemu Miastu: koncert „W kręgu muzyki romantycznej” (Kamienica Naujacka MOK)

Romantyczne utwory na skrzypce i fortepian wykonają Zofia Antes (fortepian) oraz Artur Milan (skrzypce). Usłyszymy kompozycje m.in.: Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Jonathana Brahmsa oraz Roberta Schumanna.

Imprezy w ramach cyklu Instytut Muzyki Swojemu Miastu to koncerty muzyki nie tylko poważnej, ale i filmowej czy też rozrywkowej. Wykonawcami są studenci i wykładowcy, czasem także zaproszeni przez nich goście i absolwenci Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prowadzenie: Leszek Szarzyński

Zapraszamy! Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl