Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-02-16 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Libra Projekt 2 oświadcza...

Olsztyn24
Galeria Warmińska była głównym sponsorem Stomilu od 2012 roku
W ostatnich tygodniach dużo mówi się o przyszłości piłki nożnej w Olsztynie, szczególnie w kontekście powracających jak bumerang kłopotów finansowych Stomilu Olsztyn. Zdaniem władz klubu, klub nie przetrwa bez finansowej pomocy z zewnątrz, jednak ci, którzy pieniądze na klub dają mówią, że nie są one wykorzystywane tak jak należy, a gospodarka finansowa klubu nie jest transparentna. Z tego powodu ze sponsorowania Stomilu wycofał się główny sponsor - spółka Libra Projekt 2, właściciel Galerii Warmińskiej w Olsztynie. Dzisiaj (16.02) w tej sprawie oświadczenie wydał prezes spółki - Jan Chudy. Oświadczenie publikujemy niżej w całości.    

Oświadczenie spółki Libra Projekt2 w sprawie wypowiedzenie umowy sponsorskiej dla Olsztyńskiego Klubu Sportowego Stomil Olsztyn 1945

Galeria Warmińska jako główny sponsor Klubu Stomil Olsztyn 1945 oświadcza, że powodem wypowiedzenia umowy sponsorskiej klubowi były niejasne i niepokojące naszą spółkę działania finansowo-księgowe klubu.
R E K L A M A
banner
Od początku zawarcia umowy ze Stomilem tj. od lipca 2012 roku do czasu wypowiedzenia umowy, tj. 9 stycznia 2015 roku Galeria Warmińska zgodnie z umową regularnie przelewała na konta klubu pieniądze, w sumie było to 6,1 mln zł.

Naszym życzeniem wobec klubu było, by przekazywane przez nas Stomilowi środki klub przeznaczał na regularną wypłatę pensji piłkarzom, finansowanie szkolenia młodzików, zakup potrzebnego im sprzętu i strojów. Dlatego niezrozumiałe dla nas jest to, że piłkarze mają zaległe pensje i zaprzestali oni treningów.

Przystępując do sponsorowania klubu naszą intencją i założeniem było m.in. zadbanie o to, by młodzicy nie ponosili kosztów szkolenia i nie musieli za własne pieniądze kupować strojów i sprzętu. Wbrew zapewnieniom Klubu młodzikom nie kupiono ani strojów sportowych, ani sprzętu.

Mimo licznych próśb i nalegań, zarząd klubu Stomil Olsztyn 1945 w czasie trwania umowy ani razu nie przekazał spółce rozliczeń finansowych.


W ostatnim czasie do naszej spółki dotarło z Urzędu Skarbowego w Olsztynie pismo informujące nas o tym, że od lipca 2014 roku klub nie odprowadzał należnych podatków. Jest to dla nas niezrozumiałe, ponieważ w tym czasie klub otrzymywał należne pieniądze i dysponował środkami finansowymi.

Galeria Warmińska informuje ponad to, że w okresie wypowiedzenia umowy sponsorskiej upływa w połowie kwietnia i zapewniamy, że do tego czasu Stomil będzie otrzymywał od nas pieniądze w łącznej wysokości 615 tys. zł.

Zapewniam społeczność Olsztyna, że Galerii Warmińskiej zależy na rozwoju olsztyńskiego sportu, dlatego też sponsorujemy inne kluby np. drużynę piłkarek Stomilu, czy drużynę siatkówki AZS. Kluby te prowadzą wobec nas jasną i klarowną politykę informacyjno-księgową.

Prezes Zarządu Libra Projekt 2 Sp. z o.o.
Lech Chudy


F I L M Y
Komentarze [3]
~robi-11 / 2015-02-17 15:03
tak było od zawsze... może ktoś w końcu zrobi z tym porzadek... jako mieszkaniec Olsztyna nie życzę sobie aby Prezydent Grzymowicz przekazał choćby złotówkę na to stowarzyszenie , chyba , że on ma wglad w dokumenty... i widział , że kupiono młodzikom stroje i odzywki...
~jasne / 2015-02-17 12:43
teraz prokurator proszę
~kibic / 2015-02-17 08:20
Jasno i na temat.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Prezydent Olsztyna o relacjach Miasto Olsztyn - Stomil Olsztyn

»

28-01-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl