Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-02-17 12:42 | Rozmiar tekstu: A A A

„Impuls” wyruszy w inauguracyjny rejs

Olsztyn24
 
W środę (18.02) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin przekaże Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Przewozów Regionalnych kolejny, trzynasty już, pojazd kolejowy. Stanie się to w przededniu 70. rocznicy przyjazdu pierwszych polskich kolejarzy z Białegostoku do Olsztyna. Będzie to również 11. rocznica przekazania przez samorząd województwa pierwszego autobusu szynowego Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Przewozów Regionalnych. Przez te lata udostępniono 12 pojazdów o łącznej wartości blisko 200 mln zł.

Oddawany do użytku pojazd to nowoczesny pociąg elektryczny, w którym może wygodnie podróżować 107 osób – tyle jest miejsc siedzących. Pociąg łącznie zabiera 250 pasażerów. Nowy pojazd rozpędza się do 160 km/h, jest wyposażony w klimatyzację i WIFI, a także jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Tylko w 2014 roku pociągi zakupione przez samorząd województwa przewiozły 1,6 mln podróżnych, co stanowi ponad 40 proc. ogółu pasażerów Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. Każdy z pojazdów przejechał rocznie po blisko 100 tys. km.
R E K L A M A
banner
Samorząd województwa w nowej unijnej perspektywie budżetowej zaplanował również inwestycje w infrastrukturę kolejową na niespotykaną dotąd skalę. Możliwe jest to dzięki środkom pozyskiwanym m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeprowadzone będą gruntowne modernizacje linii nr 221 z Olsztyna do Braniewa (RPO), nr 216 z Olsztyna do Działdowa, nr 219 Szczytno – Pisz – Ełk (PO PW) oraz linii nr 38 Korsze – Ełk (POiŚ).

Pociąg „Impuls” swój inauguracyjny przejazd rozpocznie na stacji Olsztyn Główny w środę 18 lutego o godz. 10.30. Powrót do Olsztyna planowany jest na godz. 12.15.
Komentarze [1]
~hhhhh / 2015-02-23 15:33
kupcie dwie kabiny
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl