Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-02-18 17:58 | Rozmiar tekstu: A A A

Jarocka Akademia Trzeciego Wieku ma trzy latka

Olsztyn24
Jubileusz Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku | Więcej zdjęć »
W sobotę, 14 lutego, minęły trzy lata od sądowej rejestracji Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku. Z tej okazji dzisiaj (18.02) w Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie odbyło się uroczyste spotkanie członków tego stowarzyszenia i prezentacja ich trzyletnich dokonań.

Inicjatywa powołania stowarzyszenia, które aktywizowałoby seniorów z Jarot, Nagórek i Pieczewa, mających okres zawodowej aktywności już za sobą, zrodziła się pod koniec 2011 roku. W grudniu tamtego roku grupa inicjatywna Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku powołała zarząd stowarzyszenia z Lidią Lejszo jako prezesem na czele oraz przygotowała i skierowała do sądu wniosek o rejestrację stowarzyszenia. Postanowienie w tej sprawie sąd podjął właśnie 14 lutego 2012 roku.

- Zamysł był taki, żebyśmy byli akademią jarocką i żeby jej siedziba była właśnie gdzieś tam, w tamtej dzielnicy - powiedziała dzisiaj Lidia Lejszo. - Dołożyliśmy wszelkich starań, żeby tak było. Niestety nie udało się nam, chociaż większość naszych słuchaczy jest właśnie w tamtego rejonu Olsztyna - z Jarot, Pieczewa i Nagórek.
R E K L A M A
banner
Po krótkich mariażach z prywatnymi, olsztyńskimi uczelniami, w końcu Jarocka Akademia Trzeciego Wieku została przygarnięta przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, gdzie swoją siedzibę miało już identyczne stowarzyszenie - Akademia Trzeciego Wieku.

- W MOK znaleźliśmy „cieplutki kącik” i jest nam tutaj bardzo dobrze - powiedziała pani prezes JATW. - Dyrektor Marcinkowski nas przygarnął i pewnie nigdy nie wyrzuci.

W ciągu trzech lat na listach Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku znalazło się prawie 180 słuchaczy. Obecnie jest ich 138, głównie z Jarot, Pieczewa i Nagórek. W ramach akademii poszerzają swoją wiedzę i aktywnie spędzają czas, przede wszystkim biorąc udział w interesujących wykładach, imprezach sportowych, kulturalnych i integracyjnych. Do tej pory w ramach zajęć w JATW odbyło się 96 wykładów z różnych dziedzin, w tym z zakresu psychologii, medycyny, prawa, literatury oraz historii Warmii i Mazur. Studenci organizują wyjścia do kina, teatru i filharmonii. Biorą udział w zawodach sportowych dla seniorów, a także bawią się na imprezach integracyjnych.

W akademii działa też 17 kół zainteresowań. Najmłodsze z nich - koło fotograficzne - powstało w tym roku. Zajęcia z fotografii dla seniorów prowadzić będzie m.in. Mieczysław Wieliczko. A dzisiaj każde z działających w akademii kół zaprezentowało swoje dokonania lub przedstawiło informację o działalności.

Więcej o dzisiejszych obchodach jubileuszu na zdjęciach w naszej galerii, a niebawem także na filmach wideo.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Marian / 2015-02-18 18:50
Dlaczego zdjęcia nie są opisywane? Pewnie chcielibyśmy wiedzieć, kto jest kto.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
3. rocznica działalności Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku (1)

18-02-2015

image galeria
3. rocznica działalności Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku (2)

18-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl