Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-02-21 16:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Od dziś żółtemu szlakowi pieszemu patronują Stanisława i Jan Bałdowscy

Olsztyn24
Arkadiusz Bałdowski odsłania pamiątkową tabliczkę | Więcej zdjęć »
Nie tylko wytrawni piechurzy wiedzieli, że patronem żółtego szlaku pieszego PTTK w Olsztynie był poległy w Lesie Miejskim szeregowiec Armii Czerwonej Piotr Diernow. Do dzisiaj. Dzisiaj (21.02) bowiem otwarto nowy żółty szlak, a jego patronami zostali zasłużeni krajoznawcy i przewodnicy, autorzy wielu publikacji turystycznych o Warmii i Mazurach - Stanisława i Jan Bałdowscy.

- Z formalnego punktu widzenia, żółty szlak pieszy im. Piotra Diernowa przestał istnieć, bowiem nieco zmieniła się trasa i długość tego szlaku - wyjaśnia Alicja Opalińska, przewodnik, członek władz Warmińsko-Mazurskiego oddziału PTTK. - Dzisiaj otwieramy nowy szlak żółty, którego patronami będą nasi nieżyjący już koledzy i przyjaciele: Stanisława i Jan Bałdowscy. 

Umieszczoną przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Parkowej tabliczkę z nazwiskami patronów nowego szlaku odsłonił syn państwa Bałdowskich - Arkadiusz Bałdowski. Odsłonięcie tabliczki poprzedziła zorganizowana w pobliskim Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych uroczystość z okazji przypadającego dziś Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, podczas której przede wszystkim przypomniano sylwetki i wspominano patronów nowego w Olsztynie turystycznego szlaku.
R E K L A M A
banner
Nowy szlak żółty rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i prowadzi ścieżkami Lasu Miejskiego do Elektrowni Łyna, gdzie odbija na wschód, a potem na południe, by zakończyć się przy tzw. sanatorium, czyli przy szpitalu pulmonologicznym przy ul. Jagiellońskiej. Jego długość wynosi około 11 kilometrów.

Z nową trasą żółtego szlaku mogli się zapoznać dzisiaj wszyscy chętni uczestnicy uroczystości, bowiem spacer tym szlakiem był ostatnim z punktów dzisiejszego spotkania olsztyńskich piechurów.


Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~stary malkontent / 2015-02-23 09:52
do allensteiner: może napisz wprost, że żal Ci tego bohatera radzieckiego. W Rosji starsi ludzie nadal wielbią Stalina. Putina uwielbia ponad 95 % społeczeństwa. Twój nick może świadczyć, że tęsknisz za nazwą „bardziej zachodnią” sprzed 1945. A tak na serio: to czasami warto pomyśleć co się bazgrze. Pozdrawiam swojsko i po Twojemu : HH
~allensteiner / 2015-02-22 08:06
Taka pompa z powodu zmiany właściciela marnej ścieżki? Zmieniają właścicieli wielkie fabryki, banki, koncerny i nawet nie zawsze ktoś to zauważy...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Otwarcie żółtego szlaku pieszego im. Stanisławy i Jana Bałdowskich w Olsztynie

»

21-02-2015

image
Nadanie imienia żółtemu szlakowi pieszemu w Olsztynie

»

21-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl