Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-02-24 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

Fundacja Serdecznik z Poznania sprezentowała szpitalowi dziecięcemu Bajkowóz

Olsztyn24
Bajkowóz przyjechał do Olsztyna aż z Poznania | Więcej zdjęć »
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie gościł dzisiaj (24.02) przedstawicieli Fundacji Serdecznik. W ramach prowadzonego przez tę fundację projektu „Oddział Bajka”, przyjechali z Poznania, aby sprezentować szpitalowi Bajkowóz, czyli Wędrującą Szpitalną Bibliotekę. Oficjalne przekazanie nastąpiło przy udziale małych pacjentów w holu nowego skrzydła placówki (D1).

Podarowany WSSD Bajkowóz jest dwunastym, jaki fundacja przekazała w ciągu niespełna półtora roku swej działalności (od października 2013 roku na terenie Poznania, od października 2014 na terenie całego kraju) placówkom medycznym zajmującym się dziećmi. Dwa pierwsze prototypy otrzymały szpitale w Poznaniu. Następny, trzeci model (udoskonalony) rozdysponowano szpitalowi w Poznaniu, czwarty dotarł do hospicjum dziecięcego w Gdyni, dwa kolejne w Szczecinie i po jednym w Słupsku, Bydgoszczy, Kiekrzu, Gostyniu i Kołobrzegu. Na potrzeby fundacji (dzięki współpracy z licznymi sponsorami i stowarzyszonymi podmiotami oraz osobami) tworzone są dwa Bajkowozy w ciągu miesiąca. Wykonanie jednego egzemplarza zajmuje od pięciu do siedmiu dni i kosztuje (razem z wyposażeniem) kilka tysięcy złotych.

- Realizując zajęcia i warsztaty na terenie szpitali, dostrzegliśmy potrzebę i możliwość zrobienia czegoś więcej - wyjaśniają członkowie fundacji. - Tak narodził się pomysł, żeby to książki i ludzie z pasją, a nie pomieszczenia, stworzyli razem nowy szpitalny oddział - Oddział Bajka. Bajkowóz zaprojektowany w kształcie kolorowych ruchomych domków wyposażyliśmy w ponad 100 starannie wybranych książek. Dzięki temu książki te są nie tylko uwielbiane przez dzieci, ale pomagają też odpowiadać dorosłym na wciąż powracające dziecięce pytania „Dlaczego?”. Ułatwiają także pracę opiekunów Bajkowozu – nauczycieli szkół szpitalnych, nad konkretnymi problemami nurtującymi małych pacjentów zarówno w szpitalu, jak i w domu.
R E K L A M A
banner
Bajkowozy są nie tylko biblioteką, ale w założeniu służyć mają jako punkt oparcia do pracy z dziećmi na oddziałach szpitalnych. Wyposażone są w szufladki z wieloma przedmiotami, ruchomymi półkami, miejscem na teatrzyk kukiełkowy oraz pulpitami do pracy z książką. Wędrujące szpitalne biblioteki, dzięki przygotowanym do tego nauczycielom, mogą dotrzeć bezpośrednio do łóżek małych pacjentów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie WSSD Bajkowozu

24-02-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl