Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MB | 2015-02-26 10:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Lotnisko w Szymanach z logo

Olsztyn24
Logo Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury | Więcej zdjęć »
Powstający w Szymanach port lotniczy ma swoje logo. Jego autorem jest Studio Gravite z Olsztyna, które zwyciężyło w konkursie ogłoszonym przez zarząd lotniska. Agencja przygotuje również księgę identyfikacji wizualnej obiektu.

Na konkurs zorganizowany przez spółkę Warmia i Mazury, odpowiedzialną za budowę Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, wpłynęło piętnaście prac firm z całej Polski. Uczestnicy musieli zaprezentować cztery znaki graficzne ze swojego portfolio. Komisja brała pod uwagę przede wszystkim jakość projektów. To kryterium stanowiło aż 80 proc. oceny.

Najlepsze okazały się prace olsztyńskiego Studia Gravite. Po ogłoszeniu wyników firma przygotowała trzy warianty logo już specjalnie dla lotniska, z których zarząd wybrał jeden. Będzie teraz wykorzystywany w komunikacji.
R E K L A M A
banner
Wszystkie propozycje nawiązywały do charakteru Warmii i Mazur, podkreślały ich największe atuty – wyjaśnia Mateusz Obarek, dyrektor artystyczny. – Port w Szymanach wyróżnia spośród innych w Polsce wyjątkowe położenie. Większość podobnych obiektów znajduje się w dużych miastach, tymczasem nowy terminal powstaje w przepięknych okolicznościach przyrody: wśród lasów, niezwykłej mazurskiej natury. Pasażer po wyjściu z samolotu od razu znajduje się w magicznej krainie. Każde logo jest wizytówką miejsca i utrwala pierwsze wrażenie. Dlatego w naszych projektach chcieliśmy podkreślić główne walory regionu.

Stąd w wybranym logo kolory zielony i niebieski wpisane w kształt samolotu. Wszystkie badania dotyczące promocji marek miejsc potwierdzają, że Warmia i Mazury nieodłącznie są kojarzone z zielenią, jeziorami i wypoczynkiem. Koncepcja została ubrana w nowoczesną formę, która oddaje komfort podróżowania, innowacyjne rozwiązania, profesjonalne usługi.

Teraz Studio Gravite będzie pracować nad księgą identyfikacji wizualnej nawiązującej do znaku głównego, jakim jest logo. To zbiór zasad dotyczących wszelkich materiałów graficznych wykorzystywanych w komunikacji, m.in. kolorystyka, wzory pisma, możliwe połączenia i zastosowania. Na ich podstawie powstają, np. wizytówki, ulotki, gadżety, szyldy, banery, ale też oznakowanie obiektu. To pozwala stworzyć spójny przekaz, który wyróżnia markę na tle konkurencji i utrwala się w świadomości odbiorców.

- Współpraca z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury to dla nas wyróżnienie, a także kolejny ciekawy projekt, jaki mamy okazję zrealizować w regionie, w którym żyjemy, pracujemy i jest nam szczególnie bliski – tłumaczy Mateusz Obarek. – Byliśmy współautorami kampanii „Warmia, Mazury. Cudownie!”, „To Mazury, nie” w ramach „Mazury cud natury”, projektowaliśmy materiały promocyjne dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, stworzyliśmy System Identyfikacji Miejskiej dla Urzędu Miasta w Olsztynie. Pracujemy też z tutejszymi instytucjami jak Teatr im. Stefana Jaracza. Mamy klientów w całej Polsce, ale zawsze odczuwamy największą satysfakcję, kiedy możemy dołożyć swoją cegiełkę do budowy pozytywnego wizerunku Warmii i Mazur.

MB

Z D J Ę C I A
Komentarze [7]
~miś / 2015-02-27 16:00
logo! logo! logo!
~??? / 2015-02-27 14:53
Olsztyniak - ty myślisz że samolot to jak autobus przyleci do jakichś Szyman , wysiądą trzy osoby i samolot poleci dalej do warszawy lub gdańska ?
~allensteiner / 2015-02-27 07:43
Co tam samoloty? Co tam linie lotnicze? Wiadomo, że najważniejsze jest logo i ono już jest!!! Brawo!!! Wiadomo, że bez logo nie poleci, na drzwiach od stodoły nikt nie poleciał, bo zapomniano na nich namalować logo.
~olsztyniak / 2015-02-26 15:00
Brawo!Jedna z najwazniejszych inwestycji ostatniego 25-lecia.Bez lotniska Olsztyn nigdy nie rozwinalby swoich funkcji metropolitalnych a region nie rozwijalby sie.Skonczy sie w koncu nabijanie kieszeniWarszawy i Gdanska przez mieszkancow naszego regionu korzystajacych z tamtych lotnisk,bedziemy miec swoje.Psy szczekaja karawana idzie dalej
~a dziś Gazeta Wyborcza donosi / 2015-02-26 12:51
"Mamy w Polsce coraz więcej lotnisk i... coraz mniej przewoźników mogących wozić z nich pasażerów. Sytuacja jest poważna, Unia grozi odebraniem gigantycznych środków na inwestycje. A rząd odpuszcza swój flagowy projekt. Centralny Port Lotniczy nie powstanie - ma go zastąpić Multiport." (...) "Lotnisko w Olsztynie to będzie pomnik nonsensu i braku odpowiedzialności władz lokalnych - inwestycja w środku lasu, w pobliżu 180-tysięczne miasto. Tak samo z Radomiem, którego budowa z powodu bliskości innych lotnisk jest pozbawiona jakichkolwiek podstaw ekonomicznych. Na całym świecie infrastrukturę portową planuje się centralnie - w Niemczech takie pomysły by wyśmiano, bo tam landy nie mają pełnej swobody w budowie lotnisk - komentuje Jacek Krawczyk, ekspert lotniczy i przewodniczący Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego." Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17468907,Wielki_odlot_bez_malych_lotnisk__Samorzady_buduja.html#ixzz3SqpFi1WY Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17468907,Wielki_odlot_bez_malych_lotnisk__Samorzady_buduja.html#ixzz3SqonHKZQ
~Janek / 2015-02-26 12:33
Odczuwamy największą satysfakcję z wyciągnięcia publicznej kasy na bzdurny projekt, bzdurnego lotniska i bzdurnych ambicji naszych bzdurnych władz regionalnych.
~??? / 2015-02-26 11:56
Tak w ogóle to gdzie są Szymany ? Jak tam się jedzie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl