Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-02-26 13:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Cykl Piszczałkowa suita zainaugurowano w Muzotece WBP

Olsztyn24
Krzysztof Panasik | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (26.02) do Muzoteki WBP na spotkanie z cyklu Piszczałkowa suita - „Sens odnawiania zabytkowych organów, czyli od Adriana Starszego Zickermanna do Andreasa Hildebrandta”. Jego bohaterem był dziennikarz Krzysztof Panasik, autor książki „Koncert wielki na głosy unisono”.

Krzysztof Panasik o programie spotkań:

Zagadnienia powstania, projektowania i tajemnicach budowniczych organów oraz stanie zachowania tych zabytkowych już instrumentów w regionie Warmii i Mazurach dowiemy się na spotkaniach z cyklu Piszczałkowa suita. Droga wiedzie od organów najstarszych, wciąż czekających na renowację, do ostatnio odrestaurowanych. Mijać będziemy instrumenty wielce sędziwe, do niedawna istniejące, zanikłe nagle bez śladu. Instrumenty miniaturowe, potężne dźwiękiem, rozmiarami, liczbą piszczałek, możliwościami zastosowania najróżniejszych kombinacji, obok których są i pięknie brzmiące instrumenty proste, wioskowe, które nie dostąpiły zaszczytu potraktowania ich jako koncertowych, natomiast służące liturgii „ad maiorem Dei gloriam”.
R E K L A M A
banner
Podczas dzisiejszego spotkania rozmawiano o historii i renowacji organów z kościoła pw. św. Anny i św. Szczepana w Barczewie.
******
Krzysztof Panasik ­­– ponad czterdzieści pięć lat pracuje w zawodzie dziennikarza prasowego i radiowego. Bliska mu jest  tematyka muzyczna, zwłaszcza muzyka organowa.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie inaugurujące cykl Piszczałkowa suita w WBP

26-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl