Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-02-26 13:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Cykl Piszczałkowa suita zainaugurowano w Muzotece WBP

Olsztyn24
Krzysztof Panasik | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (26.02) do Muzoteki WBP na spotkanie z cyklu Piszczałkowa suita - „Sens odnawiania zabytkowych organów, czyli od Adriana Starszego Zickermanna do Andreasa Hildebrandta”. Jego bohaterem był dziennikarz Krzysztof Panasik, autor książki „Koncert wielki na głosy unisono”.

Krzysztof Panasik o programie spotkań:

Zagadnienia powstania, projektowania i tajemnicach budowniczych organów oraz stanie zachowania tych zabytkowych już instrumentów w regionie Warmii i Mazurach dowiemy się na spotkaniach z cyklu Piszczałkowa suita. Droga wiedzie od organów najstarszych, wciąż czekających na renowację, do ostatnio odrestaurowanych. Mijać będziemy instrumenty wielce sędziwe, do niedawna istniejące, zanikłe nagle bez śladu. Instrumenty miniaturowe, potężne dźwiękiem, rozmiarami, liczbą piszczałek, możliwościami zastosowania najróżniejszych kombinacji, obok których są i pięknie brzmiące instrumenty proste, wioskowe, które nie dostąpiły zaszczytu potraktowania ich jako koncertowych, natomiast służące liturgii „ad maiorem Dei gloriam”.
R E K L A M A
banner
Podczas dzisiejszego spotkania rozmawiano o historii i renowacji organów z kościoła pw. św. Anny i św. Szczepana w Barczewie.
******
Krzysztof Panasik ­­– ponad czterdzieści pięć lat pracuje w zawodzie dziennikarza prasowego i radiowego. Bliska mu jest  tematyka muzyczna, zwłaszcza muzyka organowa.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Spotkanie inaugurujące cykl Piszczałkowa suita w WBP

»

26-02-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl