Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-02-26 23:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczennice olsztyńskiego „Gastronomika” na podium branżowych Mistrzostw Polski!

Olsztyn24
Anna Zielnik i Martyna Pawlak w Warszawie zajęły III miejsce | Więcej zdjęć »
Dwie uczennice olsztyńskiego „gastronomika” - Anna Zielnik i Martyna Pawlak - zajęły trzecie miejsce w V Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Mistrzostwa odbyły się 25 lutego w Warszawie, podczas targów branży cukierniczej i lodziarskiej Expo Sweet.

W pierwszym etapie Mistrzostw Polski, spośród 59. zespołów z całej Polski, wybrano szczęśliwą dwunastkę, między innymi Annę Zielnik oraz Martynę Pawlak, uczennice klasy drugiej w zawodzie cukiernik Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Każdy startujący zespół miał do przygotowania tort okolicznościowy (2 sztuki, jeden bez dekoracji do degustacji jury) o dowolnym kształcie oraz deser na talerzu (deser w liczbie 6 sztuk), nawiązujące do tematu mistrzostw. Kształt i smak deserów był dowolny i zależał od kreatywności zespołu.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych był „Film i sztuka kinematografii”. Czarno-biały film zainspirował uczennice do stworzenia tortu „Pół żartem, pół serio” o niebanalnej kompozycji smaków i walorów wizualnych. Natchnieniem dla oryginalnego i tajemniczego deseru na talerzu, była „Alicja w Krainie Czarów”.
R E K L A M A
banner
W finale olsztyński zespół zajął trzecie miejsce, otrzymując brązowe medale mistrzostw.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~vanesca / 2015-03-01 11:31
Jednak szkola gastronomiczna Olsztynie jest najlepsza w Polsce .pozdrawiam wszystkich nauczycieli i wychowawcow z tej wspanialej szkoly .zycze dalszych sukcesow
~Basia i Marcin / 2015-02-27 22:19
BRAWOOOO! BRAVISSIMO!!! Aniu, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni. Mieć taką gwiazdkę w rodzinie, to prawdziwy zaszczyt. Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu Tobie i Twojej koleżance. Wierzymy, że to preludium do Waszych dalszych osiągnięć cukierniczych.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl