Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-02-27 10:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Panelem dyskusyjnym na temat własności intelektualnej Planeta 11 zainaugurowała nowy cykl spotkań

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Planecie 11, filii MBP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, odbył się wczorajszego (26.02) wieczoru panel dyskusyjny pod hasłem „Piractwo czy dozwolony użytek” na temat prawa dozwolonego użytku i nowoczesnego modelu zarządzania kulturą. Spotkaniem tym biblioteka zainaugurowała nowy cykl wydarzeń kulturalnych „Kulturalny zawrót głowy”, w ramach którego co miesiąc będzie zapraszała olsztynian do udziału w spotkaniach z artystami i rozmów na różne tematy.

W spotkaniu udział wzięli: Bartek „Hipis” Krusznicki – wokalista Łydki Grubasa, Wojciech „Lajan” Witczak – muzyk, kompozytor, producent muzyczny, członek zespołu Afromental, Dj Fauda, Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT, dr Aleksandra Drzał-Sierocka - kulturoznawczyni, filmoznawczyni, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa SWPS, współtworzy Fundację Inicjatyw Filmowych TU SIĘ MOVIE oraz Paweł Latkowski - aplikant adwokacki w Kancelarii DLA PIPER, na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich i nieuczciwej konkurencji. Rozmowę poprowadził Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł, wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Goście rozmawiali m.in. o tym jak obecnie wygląda współpraca artystów z organizacjami zarządzania zbiorowego w Polsce (np. ZAiKS) i zagranicą, czy jest ona współpracą efektywną i jakie niesie ze sobą skutki. Podniesiono również temat adekwatności obowiązujących uregulowań prawnych do obecnej sytuacji na rynku wydawniczym i podejściu odbiorców kultury do korzystania z własności intelektualnej artystów. Odniesiono się także do problemu tzw. opłaty reprograficznej i kilkukrotnego płacenia za korzystanie z tej samej treści.
R E K L A M A
banner
Fragmenty spotkania zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Osoby zainteresowane zgłębieniem tematu zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Panel dyskusyjny „Piractwo czy dozwolony użytek” w Planecie 11

»

26-02-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl