Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-02 14:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Łatwo nie będzie!

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Urzędzie Miasta Olsztyna | Więcej zdjęć »
To musiało kiedyś nastąpić! Budowa linii tramwajowej musiała w końcu dotrzeć do śródmieście Olsztyna. I dociera. Tylko do niedzieli (8.03) mamy jeszcze czas, by utrwalić w pamięci, na zdjęciach i obrazach aleję Piłsudskiego i ulicę Kościuszki. Bo już w najbliższą niedzielę na obu ulicach pojawią się drogowcy i rozpoczną ich przebudowę. Takie jak dziś, te ulice już nigdy nie będą!

O planowanych w związku z przebudową ulic Piłsudskiego i Kościuszki i budową linii tramwajowej zmianach w organizacji ruchu drogowego w centrum Olsztyna mówiono dzisiaj (2.03) w ratuszu na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej. Co mówiono - będzie można na własne uszy usłyszeć, gdy gotowe będzie nasze nagranie filmowe z tej konferencji. Teraz pozwolimy sobie zwrócić uwagę na kilka istotnych - naszym zdaniem - rozwiązań.

Daleko idące ograniczenia w poruszaniu się pojazdami w Śródmieściu Olsztyna wejdą w życie w nocy z soboty na niedzielę. Będzie więc czas, by przed poniedziałkowym wyjazdem do pracy sprawdzić, jak przez najbliższe kilka miesięcy (do połowy października) będziemy jeździć prywatnymi samochodami i komunikacją miejską w centrum miasta. A zmiany będą istotne i na początku „będzie można zgłupieć”.
R E K L A M A
banner
Przede wszystkim całkowicie zamknięta zostanie ulica 11 Listopada oraz fragmenty al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Kościuszki do Placu Jana Pawła II. Na tym odcinku niezamkniętymi fragmentami alei poruszać się będą mogły jedynie pojazdy obsługujące budowę, komunikacja miejska i taxi. Utrzymany zostaje przejazd ulicą Piłsudskiego od ul. Kościuszki do ulicy Kopernika, z ograniczeniem ruchu do jednej jezdni, po jednym pasie w każdym kierunku.

W praktyce zamknięta zostanie też dla ruchu ulica Kościuszki, od al. Piłsudskiego do ul. Kętrzyńskiego. Jedynie przy skrzyżowaniach z ważniejszymi ulicami pozostawiona zostanie możliwość przejazdu w przez ulicę Kościuszki.

Bardzo istotne zmiany nastąpią w ciągu ul. 1 Maja i Pieniężnego. Przejazd tymi ulicami na całej ich długości będzie możliwy tylko dla samochodów jadących w stronę Zatorza. Na pozostałych częściach jezdni wyznaczone zostaną buspasy w obu kierunkach oraz przystanki autobusowe.

Jadący ulicą 1 Maja od ulicy Partyzantów, zostaną skierowani w ulicę Ratuszową i Skłodowskiej-Curie, które będą dwukierunkowe, a parkowanie przy tych ulicach zostanie zakazane. Za ulicą Wyzwolenia, na jednokierunkowej ulicy Skłodowskiej-Curie kierunek ruchu zostanie odwrócony do Placu Jedności Słowiańskiej i dalej prowadząc objazd do ulic Pieniężnego i 22 Stycznia.

Od dworca zachodniego na jednokierunkowych ulicach Konopnickiej i Nowowiejskiego kierunek ruchu zostanie odwrócony, umożliwiając dojazd do ulicy Wyzwolenia i Placu Jedności Słowiańskiej.

Szczegółowych zmian jest stosunkowo dużo, dlatego koniecznie trzeba przeanalizować graficzne schematy organizacji ruchu, które dostępne będą m.in. na stronach internetowych Urzędu Miasta Olsztyna, Bezpiecznego Olsztyna, ZDZiT, JRGV i projektu tramwajowego. Jedno jest pewne. Łatwo nie będzie. Pocieszać się można jedynie tym, że to tylko siedem miesięcy i że po tym czasie otrzymamy nie tylko tory tramwajowe, ale zupełnie nowe, spore fragmenty alei Piłsudskiego i ulicy Kościuszki, łącznie z nową podziemną infrastrukturą.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa ws. zmian w organizacji ruchu w centrum Olsztyna

02-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl