Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-03-02 19:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Droga nad Kanał Elbląski w dalszej rozbudowie

Olsztyn24
Podpisanie porozumienia w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Kolejny fragment drogi nr 527 doczeka się modernizacji. Po oddanym latem odcinku Rychliki - Jelonki, przyszła kolej na odcinek Rychliki - Kwietniewo. Koszt prac szacowany jest na 13,6 mln zł, a większość funduszy ma pochodzić z oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia-Mazury na lata 2007-2013. Porozumienie w sprawie wspólnego finansowania inwestycji podpisano dziś (2.03) w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

- Jeżeli samorządy chcą współpracować, może to przynieść świetne efekty, czego przykładem jest nasze porozumienie - powiedział podczas spotkania marszałek Gustaw Marek Brzezin - Choć gmina Rychliki nie należy do finansowych krezusów, pozytywnie zareagowała na propozycję dołożenia się do wkładu własnego. Dzięki temu możemy kontynuować przebudowę drogi nr 527.

Oddany we wrześniu 2014 roku 8-kilometrowy odcinek kosztował 30 mln zł. Tym razem drogowcy poprawią 5 km trasy. Powstanie nowy parking w Kwietniewie, zatoki autobusowe i ponad 5 km chodników i ciągów rowerowych. Koszt prac wynieść ma około 13,6 mln zł, z czego 0,7 mln zł przekaże samorząd województwa, a 1 mln zł gmina Rychliki.
R E K L A M A
banner
- Bez wcześniej przygotowanego projektu nie moglibyśmy tak szybko zająć się przebudową tej drogi, stąd duże podziękowania należą się dyrektorowi i pracownikom naszego Zarządu Dróg Wojewódzkich – zaznaczyła podczas spotkania wicemarszałek Wioletta Śląska-Zyśk, odpowiedzialna w zarządzie województwa za infrastrukturę.

Prace mają rozpocząć się w maju i potrwać do końca września tego roku. Obecnie rozpatrywany jest wniosek o środki unijne na inwestycję.

- Czasu na przeprowadzenie robót i rozliczenie projektu unijnego nie mamy zbyt wiele, dlatego zdecydowaliśmy się w tym momencie na przebudowę 5-kilometrowego odcinka wraz z potrzebną infrastrukturą – podkreślił dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski.

Przebudowa ostatniego odcinka drogi nr 527 w granicach województwa warmińsko-mazurskiego (Kwietniewo-granica województwa) przewidziana jest na lata 2015-2020 i będzie uzależniona od dostępności środków w budżecie województwa oraz puli środków unijnych.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl