Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
FWM | 2015-03-03 12:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert rodzinny z dziecięcym baletem i fletnią Pana

Olsztyn24
Szkółka Baletowa „FitDance” (fot. archiw. FWM) | Więcej zdjęć »
Podczas koncertu rodzinnego w niedzielę (8.03) o godz. 11.00 w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej zobaczymy tańczące dzieci ze Szkółki Baletowej „FitDance”. Założycielka szkoły Katarzyna Stocka wraz z doświadczoną kadrą tancerzy dba, aby taniec klasyczny rozwijał u dzieci poczucie rytmu, plastyczność, elegancję i koordynację ruchową, a także kształtował wrażliwość na muzykę i piękno ruchu. Jakie umiejętności zaprezentują młodzi tancerze?

Na to pytanie odpowie nam koncert rodzinny, którego muzyczną gwiazdą będzie wirtuoz gry na fletni Pana Dima Chaaback. Artysta wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego zaprezentuje kompozycje swojego autorstwa. Dima Chaaback jest kompozytorem i wykonawcą prezentującym swój dorobek w niepowtarzalnym stylu. Nadzwyczajna wrażliwość muzyczna Dimy Chaabacka, jego nowatorskie spojrzenie na wykorzystanie fletni Pana, fletu i fletu słowiańskiego oraz gruntowne wykształcenie muzyczne, czynią zeń jedynego w swoim rodzaju artystę w gronie zarówno kompozytorów, jak i wykonawców.

Koncertując, nagrywając płyty, pisząc muzykę do filmów swą wirtuozowską grą zjednuje sobie coraz szerszy krąg wielbicieli i sympatyków fletni Pana. Mamy nadzieję, że nasz koncert rodzinny te grono jeszcze powiększy.
R E K L A M A
banner
******

Dima Chaaback – fletnia Pana

Urodził się w 1966 r. w Bursztynie (Ukraina) w rodzinie polsko-rosyjsko-ukraińskiej.  Jego wykształcenie muzyczne to ukończone z wyróżnieniem Liceum Muzyczne w Łucku oraz – w 1994 r. – Konserwatorium we Lwowie, w klasie fletu prof. Jurija Smirnowa (jako flecista był laureatem wielu konkursów). Studiował także na Wydziale Kompozycji i Interpretacji Muzyki Ludowej i Estradowej w Moskwie.

Jeszcze jako uczeń, a potem już jako student współpracował z tamtejszymi filharmoniami jako multi-instrumentalista (grając na wszystkich rodzajach fletów oraz na okarynie i na fletni Pana), a także z Teatrem Opery i Baletu we Lwowie. Koncertował w Rosji, Armenii, Bułgarii, w Niemczech, w Hiszpanii na Białorusi, Ukrainie, na Węgrzech oraz w Czechach.

Od 1994 r. mieszka w Polsce, kraju swoich przodków, i od samego początku bierze czynny udział w życiu kulturalnym naszego kraju, zarazem w dalszym ciągu utrzymując stały kontakt ze Lwowem, gdzie nagrywa w  Studio PHOENIX.

Jego polska karta to: wydanie kilku albumów płytowych, wspólne występy artystyczne obok Adama Makowicza, Krzesimira Dębskiego, Gorana Bregovića, Maurice’a Jarre’a, Vladimira Cosmy, Michaela Kamena i Roberta Jansona, ponad 60 recitali z muzyką sakralną, ponad 100 koncertów z muzyką estradową oraz stała współpraca z większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych (Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Kalisz, Kielce, Koszalin, Łomża, Olsztyn, Poznań, Płock, Słupsk, Rzeszów, Wałbrzych, Wrocław, Zabrze, Zielona Góra).

Spektakularne zdarzenia w jego karierze to: współtworzenie muzyki do filmów „Młode wilki”, „Nocne graffiti”, „Tryptyk rzymski” oraz poważny udział w realizacji płyty Grzegorza Ciechowskiego „Oj da dana”.

Dima Chaaback do niedawna współpracował z wydawnictwem muzycznym New Action (gdzie został zrealizowany jego ostatni album, zatytułowany ZEFIR oraz teledysk z tytułową kompozycją Dimy: „Far Away From Home” ). Obecnie współpracuje ze Studiem PHOENIX we Lwowie.

Bierze czynny udział w renomowanych koncertach, zarówno w kraju jak i za granicą (np. „Ein Lied für ein gemeinsames Europa” w Niemczech, czy też w ramach inauguracji Roku Polskiego w Alcala de Henares w Hiszpanii).

Dima Chaaback jest kompozytorem i wykonawcą prezentującym swój dorobek w niepowtarzalnym stylu. Wrażliwość muzyczna, nowatorskie spojrzenie na wykorzystanie instrumentów: fletni Pana, fletu i fletu słowiańskiego oraz gruntowne wykształcenie muzyczne czynią zeń jedynego w swoim rodzaju artystę w gronie zarówno kompozytorów, jak i wykonawców. Swą wirtuozowską grą zjednuje sobie coraz szerszy krąg wielbicieli.

Sebastian Perłowski – dyrygent


Ukończył z wyróżnieniem wydziały dyrygentury symfoniczno-operowej w klasie prof. Jana Wincentego Hawela oraz kompozycji ad. Dariusza Janusa w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dwukrotnym stypendystą Marszałka Województwa Śląskiego. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów batuty jak Jorma Panula, Jin Wang, Adrian Gnam czy Yuri Simonov.

Jest finalistą Międzynarodowego Konkursu Dyrygenckiego „Concurso Jovenes Maestros” w Lizbonie oraz laureatem trzeciej nagrody  na Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Bukareszcie. W roku 2013 został również nominowany przez krytyków muzycznych, dziennikarzy i publiczność do nagrody „Najlepszy Dyrygent Opery Krakowskiej ostatnich pięciu lat”.

W roku 2014 Sebastian Perłowski zwyciężył w  Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów w Georgii w Stanach Zjednoczonych. Rok 2014 przyniósł mu również zwycięstwo w Międzynarodowym Przeglądzie Dyrygentów w Cordobie w Hiszpanii.

Jako jedyny nie-Azjata przeszedł eliminacje w II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chińskiej w Hong Kongu, organizowanym przez współpracujące ze sobą największe konserwatoria muzyczne w Azji. Decyzją jurorów, wybitnych profesorów chińskich, Perłowski przeszedł do półfinału konkursowego, pokonując 12 dyrygentów chińskich i otrzymał Nagrodę Specjalną.

Artysta działa czynnie jako kompozytor, aranżer i dyrygent na scenie klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.

******

8 marca 2015 (niedziela), godz. 11.00, sala koncertowa Filharmonii

Koncert rodzinny

Sebastian Perłowski – dyrygent
Dima Chaaback – fletnia Pana
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej
Szkółka baletowa FitDance (przygotowanie: Katarzyna Stocka)

******

Kasa biletowa czynna pn-pt w godz.10-18 oraz na dwie godziny przed koncertem.
Bilety w cenie:
bilet normalny 30 zł,
bilet ulgowy 22 zł,
karta melomana 15 zł,
karta dużej rodziny: rodzice 22 zł,
dzieci 11 zł


Z D J Ę C I A
logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl