Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2015-03-06 21:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Barbara Kokoryn pokazuje „Skrzydła”

Olsztyn24
Barbara Kokoryn | Więcej zdjęć »
Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie z zawodu, artystka o szerokich zainteresowaniach z zamiłowania - Barbara Kokoryn, prezentuje część efektów swoich artystycznych pasji w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie. Dzisiaj (6.03) otwarto w tej galerii wystawę fotografii lotniczych i ceramiki autorstwa Barbary Kokoryn.

- Basia interesuje się fotografią od szkoły średniej, i to nie tylko fotografią pejzażową, która przede wszystkim ją zajmuje, ale także portretami i fotografią studyjną - powiedziała Iwona Bolińska Walendzik z WBP otwierając wystawę. - Bardzo różne są też nośniki, na które Basia przenosi te fotografie. Były już wystawy fotografii na skorupkach jajek, na szkle, na tkaninie. Od 10. lat artystka zajmuje się również ceramiką. I tę ceramikę dzisiaj również pokazuje, w bardzo nietypowy sposób - jak to Basia!

Sama Barbara Kokoryn o rozwieszonych na ścianach i podwieszonych pod sufitem galerii fotografiach oraz rozłożonych na podłodze ceramikach powiedziała niewiele.
R E K L A M A
banner
- Wystawa pokazuje sposób myślenia osoby, która nie myśli werbalnie - powiedziała do zebranych w galerii miłośników jej talentu, po czym przeszła do wykładu i ćwiczeń z udziałem publiczności, objaśniających sposób postrzegania rzeczywistości przez osoby z dysleksją.

Z prezentacji Barbary Kokoryn można wysnuć wniosek, że każdy widzi (również w materialnych wytworach sztuki) to, co chce zobaczyć i na co pozwalają mu indywidualne predyspozycje psychofizyczne. Można się o tym przekonać odwiedzając wystawę w Galerii Rynek, która będzie dostępna do 19 marca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [1]
~Lotnik / 2017-01-30 13:02
słabe te jej prace tak jak słabe jest jej sędziowanie. Już w liceum nie brylowała, a potem było już tylko gorzej...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy „Skrzydła” Barbary Kokoryn

06-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl