Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Grzegorz Białecki | 2015-03-08 18:59 | Rozmiar tekstu: A A A
Cezary Białecki na Mistrzostwach Europy Kadetów w szermierce

Zaczynał w Hajduczku, teraz reprezentuje Polskę

Olsztyn24
Polscy szabliści w słoweńskim Mariborze | Więcej zdjęć »
W dniach 20-28 lutego w słoweńskiej miejscowości Maribor odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w szermierce. W Mistrzostwach uczestniczyło 40 krajów w trzech broniach - florecie, szpadzie i szabli. W czteroosobowej reprezentacji Polski w szabli mężczyzn wystartował zawodnik MUKS Victor Warszawa Cezary Białecki, który osiem lat temu rozpoczynał swoją przygodę z szermierką w UKS Hajduczek Olsztyn, pod opieką trenerów Adama Sobczyka i Kazimierza Zaremby.

Trzeci dzień mistrzostw był dniem szablistów. Po walkach grupowych Czarkowi Białeckiemu udało się awansować do fazy pucharowej, gdzie spotkał się z zawodnikiem Białorusi, któremu uległ 7-15 zajmując ostatecznie 44. miejsce w Europie. Wynik ten nie jest może szczytem marzeń Czarka, ale biorąc pod uwagę rangę turnieju i poziom, jaki prezentowali jego przeciwnicy, Czarek nie będąc najstarszym rocznikiem mającym prawo startu, zaprezentował się z dobrej strony.

Ostatni dzień turnieju to walki drużynowe. Polska, która nie będąc faworytem w pojedynku z Turcją, pokazała nieprawdopodobne zaangażowanie i ducha walki, po nieprawdopodobnie wyrównanej walce i emocjach, pokonując przeciwników 45-44, znaleźli się w najlepszej 8. turnieju.
R E K L A M A
banner
Na drodze do najlepszej czwórki turnieju polskiej reprezentacji stanęła rewelacyjna drużyna z Francji, mająca w składzie trzeciego, piątego, ósmego oraz szesnastego zawodnika po indywidualnych zmaganiach. Faworyt był jeden. Francja nie spodziewała się jednak, że Polska drużyna będzie tak zaciekle walczyć. Przy ogłuszającym dopingu polskich i francuskich kibiców Polska uległa Francji 38-45. Po zakończeniu walki kibice Francji i Polski owacjami na stojąco pożegnali obie reprezentacje.

Polacy po bardzo ciężkim pojedynku z Francją spotkali się następnie z reprezentacją Ukrainy, której ulegli 33-45. W ostatniej swojej walce drużynowej naszym przeciwnikiem była reprezentacja Gruzji, pokonując ich 45-23 Polska ostatecznie została 7 drużyną Europy.

Po turnieju zostały ogłoszone nominacje na Mistrzostwa Świata juniorów młodszych, które odbędą się w Uzbekistanie. Do trzyosobowej reprezentacji został powołany Czarek Białecki. Mistrzostwa Świata odbędą się w pierwszym tygodniu kwietnia, trzymajmy więc kciuki za mieszkańca Barczewa i za całą reprezentację.

Grzegorz Białecki
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl