Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MWM | 2015-03-11 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyński zamek zaprasza na cavatę

Olsztyn24
Olsztyński zamek | Więcej zdjęć »
W pierwszą niedzielę tegorocznej wiosny (22.03) Muzeum Warmii i Mazur zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Cavata na olsztyńskim zamku”. Przedmiotem zainteresowania uczestników wydarzenia będzie m.in.  naczynie odnalezione w czasie wykopalisk archeologicznych w Świętniku nieopodal Lidzbarka Warmińskiego. Nie zabraknie również koncertu kameralnego. Początek o godz. 16.30.

W czasie niedzielnej cavaty dr Mirosław J. Hoffmann – kierownik działu archeologii Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie opowie o pochówkach Prusów zamieszkujących Warmię w V i VI wieku. Okazją do rozmowy na ten temat będzie naczynie odnalezione w czasie wykopalisk archeologicznych w Świętniku koło Lidzbarka Warmińskiego. Naczynie to jest bowiem nie tylko materialnym śladem obrządków pogrzebowych panujących na tym terenie w połowie pierwszego tysiąclecia naszej ery, ale jednocześnie źródłem do poznania wierzeń ówczesnych mieszkańców regionu.

Marcowe spotkanie z cymelium muzealnym będzie zatem okazją nie tylko do poznania wycinka przeszłości Warmii, ale przede wszystkim poznania warsztatu pracy archeologa, który z glinianego naczynia potrafi wyczytać życie i wierzenia ludzi, mieszkających tu przed piętnastoma wiekami.
R E K L A M A
banner
„Cavata na olsztyńskim zamku, czyli wykłady zamkowe i koncerty kameralne” to jeden z najstarszych i cieszących się największą popularnością cykli spotkań organizowanych przez Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Każde spotkanie to wykład pracownika Muzeum, który przybliża historię wybranego zabytku lub snuje opowieść o tym cymelium. Uzupełnieniem wieczoru jest zawsze koncert kameralny zespołu Pro Musica Antiqua.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl