Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-03-11 18:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto w „Medyku”

Olsztyn24
Uroczystość w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W niedzielę (8.03) minęła kolejna rocznica śmierci prof. Zbigniewa Religi - patrona Szkoły Policealnej w Olsztynie. Z tej okazji w popularnym „Medyku” zorganizowano dzisiaj (11.03) specjalne wydarzenie.

- Dzisiaj mamy kolejne święto w naszej szkole, ale to święto jest wyjątkowe - powiedziała dyrektor szkoły Jolanta Kłoczewska, witając uczestników uroczystości. - W niedzielę minęła 6. rocznica śmierci naszego patrona, człowieka niezwykłego, człowieka, którego imię mamy na tablicy pamiątkowej na naszej szkole. Pamiętamy o Profesorze i staramy się robić wszystko zgodnie z jego sposobem na życie.

W uroczystym spotkaniu w szkolnej sali sportowej udział wzięli uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej. Nie zabrakło też szczególnego gościa. Był nim ppłk nawigator Mirosław Czechowski, sekretarz zarządu głównego Stowarzyszenia Lotników Polskich - stowarzyszenia, które współpracowało z prof. Zbigniewem Religą w organizacji szybkiego transportu organów, a przede wszystkim serc do przeszczepów. Gość przywiózł do Olsztyna osobiste pamiątki związane ze współpracą lotników z prof. Religą, które przekazał dyrektor szkoły Jolancie Kłoczewskiej.
R E K L A M A
banner
Ppłk Czechowski podczas uroczystości został wyróżniony Sercem „Przyjaciela Szkoły”. Sam również przekazał symboliczne serduszko dyrektor Kłoczewskiej.

Oprócz podniosłej części rocznicowej uroczystości, było też wiele zabawy. Dostarczył jej Turniej wiedzy o szkole i patronie Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi. W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych zespołów rywalizujących o Puchar Dyrektora Szkoły Policealnej.

Rocznicę śmierci prof. Religi uczniowie i nauczyciele Szkoły Policealnej w Olsztynie uczcili też odwiedzając pacjentów Hospicjum Palium przy ul. Wojska Polskiego oraz goszcząc u siebie niepełnosprawnych na wózkach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Obchody 6. rocznicy śmierci prof. Zbigniewa Religi

»

11-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl