Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-03-11 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Powstaje Rada Sportu przy Prezydencie Olsztyna

Olsztyn24
Spotkanie w sprawie powołania Rady Sportu przy Prezydencie Olsztyna | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu odbyło się dzisiaj (11.03) spotkanie prezydenta miasta Piotra Grzymowicza z przedstawicielami działających w Olsztynie klubów i stowarzyszeń sportowych. Celem spotkania było powołanie piętnastoosobowej, działającej przy Prezydencie Olsztyna, Rady Sportu.

- Rada Sportu to organ opiniodawczy Prezydenta Olsztyna, który będzie się zajmował wnioskowaniem i opiniowaniem zadań miasta dotyczących kultury fizycznej - wyjaśnia Alicja Patalon, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta.

Podobna rada działała w Olsztynie w latach 2006-2010. Potem zmieniły się przepisy, które nie obligowały władz miasta do tworzenia takich społecznych organów doradczych. W Olsztynie rada przestała istnieć.
R E K L A M A
banner
- Zgodnie z przepisami, teraz również prezydent nie musiał powoływać Rady Sportu, ale zdecydował, że taka rada zostanie powołana, by mieszkańcy miasta, kluby sportowe, czy organizacje trzeciego sektora miały swój głos w sprawach sportu - dodaje Alicja Patalon.

Chęć udziału w radzie zgłosiły 43 olsztyńskie kluby i stowarzyszenia, które wskazały swoich przedstawicieli. Spośród nich prezydent wybrał 8 członków rady, pozostałych 7. uczestnicy dzisiejszego spotkania wybrali w głosowaniu.

Ostatecznie w składzie Rady Sportu znajdą się:

1. Przemysław Andrzejewski – prezes Rugby Team Olsztyn
2. Bartosz Bania – prezes Stowarzyszenia Klubu Futbolu Amerykańskiego Olsztyn Lakers
3. Izabela Chodań – prezes Miejskiego Towarzystwa Pływackiego „Kormoran”
4. Paweł Derlacz – prezes Stowarzyszenia Arrachion
5. Leszek Dublaszewski – dyrektor Olsztyńskiego Klubu Piłki Ręcznej „Warmia Traveland’
6. Andrzej Grudziński – prezes Towarzystwa Sportowego „Gwardia” Olsztyn
7. Katarzyna Korzeb – prezes Klubu Tańca Sportowego „Power Dance”
8. Janusz Milewski – prezes Kayak Sport Klub Olsztyn
9. Andrzej Nakielski – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Naki”
10. Marek Rogulski – kierownik Klubu Sportowego AZS – UWM w Olsztynie
11. Adam Sawicki – prezes Akademickiego Klubu Sportowego przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. J. Rusieckiego
12. Ryszard Stypułkowski – wiceprezes Warmińsko- Mazurskiego Klubu Sportowego
13. Tomasz Sztąberski – prezes Koszykarskiego Klubu Sportowego Olsztyn
14. Konstanty Targoński – prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szczypiorniak”

Jedno miejsce w radzie ze „swojej” puli prezydent pozostawił dla przedstawiciela OKS Stomil, który na dzisiejsze spotkanie w ratuszu nie przysłał nikogo. Pozostaje wierzyć, że ta nieobecność to nie wyraz „obstrukcji” ze strony władz Stomilu, który przecież najgłośniej z olsztyńskich klubów, najczęściej za pośrednictwem mediów, artykułuje swoje oczekiwania wobec władz miasta.    

Po dzisiejszym spotkaniu i ustaleniu składu Rady Sportu, prezydent formalnie powoła to gremium wydając zarządzenie. Zaraz potem odbędzie się pierwsze posiedzenie rady, podczas którego wybrany zostanie przewodniczący, wiceprzewodniczący i sekretarz rady.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~do olsztyniak / 2015-03-12 10:27
na co komu stadion? w Olsztyne zamiast stadionu odnowiono plaże miejską na której są tłumy, a na stadionie z 200 łysych debili miałoby uciechę za 100 mln złotych, chcesz druzyny piłkarskiej to płać ze swojej kasy, a 1,1 mld zł to budzet razm z pieniedzmi unijnymi, no chyba zewolisz pozamykac szkoły i pieniadze przeznaczyc na pensje po 40 tys miesiecznie dla kopaczy,
~krzroy / 2015-03-12 09:11
@ olsztyniak Grzymowicza rolą jest jedynie nie przeszkadzać zarządom klubów. Miasto nie może wspomagać kasą klubów sportowych w sytuacji gdy jest 1000ważniejszych spraw, które wymagają pieniędzy. Najmniej ze wszystkich olsztyńskich klubów sportowych na wsparcie finansowe miasta zasługuje Stomil ponieważ jest to komercyjna firma, która przy dobrym zarządzaniu jest w stanie z powodzeniem zarobić na swoje potrzeby. Trzeba tylko solidnie trenować i osiągać wyniki. Będą wyniki, będą pełne stadiony kibiców którzy płacą za bilety, będą przepychać się sponsorzy, reklamodawcy. Nie ma wyników - nie ma kasy! To takie proste, trzeba tylko chcieć ruszyć dupę! Wszystkie pozostałe olsztyńskie kluby sportowe nie mają charakteru komercyjnego. Zawodnicy w większości nie zarabiają żadnych pieniędzy, wstęp na zawody przeważnie jest bezpłatny. Trenerom płacą po kilkaset zł miesięcznie. I to oni osiągają wyniki, o których Stomil nie marzy nawet w pijanym śnie! Z zawodów, na które wyjeżdżają na własny koszt przywożą medale mistrzostw świata, Europy, Polski. Dlatego jeżeli miasto może kogoś wspierać finansowo to właśnie tych pasjonatów a nie Stomil który nie odnosi żadnych istotnych sukcesów. O postawie działaczy Stomilu, ich zaangażowaniu najlepiej, drastycznie, świadczy fakt, że żaden przedstawiciel Stomilu nie pojawił się na inauguracyjnym posiedzeniu Rady Sportu. Czyżby dlatego, że za poświęcony czas nie dostałby finansowej gratyfikacji?
~olsztyniak / 2015-03-11 21:48
Grzymowicz powoli wykonczy caly sport w Olsztynie.Za jego kadencji upadlo rugby bo bylo szkoda pieniedzy upada Stomil, klub ktory powinien byc marka I wizytowka miasta.Miasto , ktore ma budzet 1.1 mld. „wspomaga” Stomil kwota 0.5mln! rocznie.Smiech.Niech Grzymowicz dowie sie I spyta ile na pilke przeznacza Bialystok, Bielsko-Biala czy np.Kielce I we wszystkich tych miastach pobudowano nowe stadiony
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Ustalanie składu Rady Sportu przy Prezydencie Olsztyna

»

11-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl