Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-11 22:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie olsztyńskich szkół rozpoczęli naukę rządzenia miastem

Olsztyn24
Nowi radni Młodzieżowej Rady Miasta składają ślubowanie | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Miasta Olsztyna po raz pierwszy w kadencji 2015-2016 zebrała się dzisiaj (11.03) Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna. Przez dwa lata dwudziestu uczniów olsztyńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będzie poznawać zawiłości działania samorządu i uczyć się podejmowania decyzji w imieniu i w interesie wpółmieszkańców.

Młodych radnych powitali: przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz radny Rady Miasta Łukasz Łukaszewski, który będzie opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta. Pierwszym krokom młodych olsztynian przyglądał się też radny Krzysztof Marek Nowacki.

Dzisiejsza sesja poświęcona była sprawom organizacyjnym. Najpierw przewodnicząca rady i prezydent podziękowali obecnym na sali radnym zakończonej już kadencji. Potem nowi radni złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia o członkostwie w radzie. Następnie zarządzono wybory władz Młodzieżowej Rady Miasta. Przewodniczącym rady został Igor Wilk, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i uzyskał poparcie wszystkich spośród 18. radnych uczestniczących w sesji.
R E K L A M A
banner
Na kolejnych sesjach zostaną powołane zespoły tematyczne, w ramach których młodzi radni będą realizować swoje pomysły, głównie dotyczące młodzieży i oświaty.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyna

»

11-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl