Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-11 22:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie olsztyńskich szkół rozpoczęli naukę rządzenia miastem

Olsztyn24
Nowi radni Młodzieżowej Rady Miasta składają ślubowanie | Więcej zdjęć »
W sali sesyjnej Urzędu Miasta Olsztyna po raz pierwszy w kadencji 2015-2016 zebrała się dzisiaj (11.03) Młodzieżowa Rada Miasta Olsztyna. Przez dwa lata dwudziestu uczniów olsztyńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będzie poznawać zawiłości działania samorządu i uczyć się podejmowania decyzji w imieniu i w interesie wpółmieszkańców.

Młodych radnych powitali: przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz radny Rady Miasta Łukasz Łukaszewski, który będzie opiekunem Młodzieżowej Rady Miasta. Pierwszym krokom młodych olsztynian przyglądał się też radny Krzysztof Marek Nowacki.

Dzisiejsza sesja poświęcona była sprawom organizacyjnym. Najpierw przewodnicząca rady i prezydent podziękowali obecnym na sali radnym zakończonej już kadencji. Potem nowi radni złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia o członkostwie w radzie. Następnie zarządzono wybory władz Młodzieżowej Rady Miasta. Przewodniczącym rady został Igor Wilk, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Był jedynym kandydatem na to stanowisko i uzyskał poparcie wszystkich spośród 18. radnych uczestniczących w sesji.
R E K L A M A
banner
Na kolejnych sesjach zostaną powołane zespoły tematyczne, w ramach których młodzi radni będą realizować swoje pomysły, głównie dotyczące młodzieży i oświaty.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyna

11-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl