Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Kamil | 2015-03-12 12:18 | Rozmiar tekstu: A A A

„Absolwent” i uczniowie szkół muzycznych zaprosili na koncert ze skrzypcami w roli głównej

Olsztyn24
Koncert odbył się w Kamienicy Naujacka MOK (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie odbył się wczoraj (11.03) koncert Grupy Smyczkowej „Absolwent” oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Olsztynie i Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach pt. „Skrzypce w roli głównej”.

W programie utworów skomponowanych przez Bacha, Telemanna, Wieniawskiego, Bartoka, Kreislera, Drdlę, Popławskiego i innych, na skrzypce solo i z akompaniamentem, zaprezentowali się uczniowie Doroty Obijalskiej, Agnieszki Kuźniak i Tomasza Michalaka, przy akompaniamencie Anny Reszczyńskiej i Agnieszki Panasiuk.

Olsztyńska Grupa Smyczkowa „Absolwent” działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Gra zarówno utwory klasyczne, jak i rozrywkowe. Zespół powstał w 2006 roku z inicjatywy Doroty Obijalskiej, która z powodzeniem kieruje nim do dzisiaj.
R E K L A M A
banner
Grupa powstała z chęci kontynuowania przez jej członków gry na instrumentach smyczkowych i wspólnego muzykowania. To głównie absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina I i II stopnia w Olsztynie, obecnie reprezentujący różne zawody. W skład zespołu wchodzą m.in.: farmaceuta, lekarz, prawnik, plastyk, filozof, informatyk, architekt i policjant.

Grupa liczy obecnie 18 osób, w tym: 13 skrzypków, dwóch altowiolinistów, jeden wiolonczelista i jedem kontrabasista. Regularne spotkania zespołu pozwalają na doskonalenie warsztatu gry i prezentowanie umiejętności na licznych koncertach, zarówno w Olsztynie (nie tylko podczas cyklicznych koncertów organizowanych przez MOK), jak i w innych miastach całego kraju.

W repertuarze koncertów grupy można doszukać się dzieł mistrzów muzyki klasycznej i muzyki filmowej oraz przebojów popularnych wykonawców muzyki rozrywkowej, np. The Beatles.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl