Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-03-13 15:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Na ulicach Sielskiej i Armii Krajowej tylko 50 km/h

Olsztyn24
Ulica Sielska w Olsztynie
Na wniosek Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającej przy prezydencie Olsztyna, na ulicy Sielskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Starą Sielską przy markecie Biedronka do skrzyżowania z ul. Schumana oraz na całej długości ul. Armii Krajowej przywrócona zostaje dopuszczalna prędkość do 50 kilometrów na godzinę.

Członkowie komisji wnioskowali o takie rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów. Przez obie ulice są wyznaczone przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów, które nie posiadają sygnalizacji świetlnej i były miejscami niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Zmiana zostanie wprowadzona w piątek, 20 marca.

R E K L A M A
banner
Komentarze [8]
~Tata / 2015-03-17 23:49
Idiotyczny pomysl.
~??? / 2015-03-15 00:22
Jakie zdarzenia? Chłopak wtargnął pod koła w niedozwolonym miejscu. Przez całą długość Sielskiej idzie obok ścieżka rowerowa - samochody zagrażają zagrażają rowerzystom? - rowery od Biedronki do Szumana nie MAJĄ PRAWA PRZEJEŻDŻAĆ PRZEZ JEZDNIĘ. O tym komisja nie wie? Po drodze są 3 przejścia dla pieszych niedaleko przystanków, z których korzysta niewiele osób, bo to prawie „szczere pole”. Może szanowna komisja przychyliła się do wniosku policji, która ostatnio na Sielskiej koło Polmozbytu znalazła sobie dobrą lokalizację dla suszarki - tyle tylko, że nigdy rano 6.30 - 8.00, jak do pracy pędzą koledzy funkcjonariusze z okolic Olsztyna i Ostródy. Ta komisja to parodia - nie potrafią znaleźć sposobu na przekraczających 70 km/h, a znajdą na 50 km/h. Chyba, że chodzi o to, że mandaty będą teraz wyższe - jadący z przyzwyczajenia 70 przekroczą o 20 dopuszczalną prędkość. Niech redakcja w moim imieniu zapyta komisję o liczbę i wagę „zdarzeń” na Sielskiej. I skoro nikt nie potrafi teraz powstrzymać piratów w tym miejscu (dlaczego?), to jak to będzie po wprowadzeniu ograniczenia?
~korek1 / 2015-03-14 19:18
I tym oto sPOsobem cofamy się wstecz głuPOta to jest choroba bardzo zarażliwa teraz POlicja jako firma usługowa będzie kosiła mandaty aby zasilić budżet. Jako obywatele jesteśmy prześladowani we własnym kraju żyjemy w państwie POlicyjnym i skorumPOwanym do szpiku kości.
~allensteiner / 2015-03-14 10:21
To na cholerę zbudowano drogi? Do jeżdżenia 50 km/h starczą ścieżki.
~szofer / 2015-03-13 20:30
No to teraz będą "żniwa" dla gliniarzy.
~kierowca / 2015-03-13 20:28
Nie lepiej zrobić od razu 20km/h
~olsz / 2015-03-13 18:59
Co za debil ma takie pomysły . Tam jest tranzit . Polskie realia zamiast modernizować lepiej stawiać ograniczenia bo taniej a kasa do kieszeni
~marioss / 2015-03-13 18:21
Kim Wy jesteście KBRD ,wyjedzcie w końcu gdzieś za granicę i zobaczcie jak tam się jeżdzi i jakie są rozwiązania komunikacyjne.Chcecie to wam przyślę zdjęcia jak rozwiązany jest ruch w państwach europejskich.Na drodze dwupasmowej w każdą stronę 50km?.Macie chyba układ z Policją która nic innego nie umie poza łapaniem na radar.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl