Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-03-14 10:30:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska „Budowlanka” zorganizowała Tydzień Techniczny

Olsztyn24
Tydzień Techniczny w „Budowlance” (fot. ZSB/Anna Kopacz) | Więcej zdjęć »
W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie zakończył się wczoraj (13.03) Tydzień Techniczny. Trwający od minionego poniedziałku (9.03) event szkoła zorganizowała przede wszystkim z myślą o swych uczniach, którzy podczas jego trwania brali udział w szkoleniach zawodowych prowadzonych przez firmy z całego kraju m.in. WIM, TPI TOPCON, BLUM, Wienerberger, Leica Geosystems Sp. z o.o., Hunnebeck Polska i Państwową Inspekcję Pracy. Dzięki temu mieli możliwość zetknięcia się z rzeczywistymi, nowoczesnymi warunkami pracy, narzędziami i sprzętem. Takie warsztaty i wykłady pozwalają na łączenie teorii z praktyką, a poprzez uzyskanie certyfikatów ze szkoleń zwiększają szanse absolwentów na rynku pracy.

W ramach Tygodnia Technicznego odbył się również Konkurs Umiejętności Zawodowych w branżach: budowlanej, sanitarnej, drzewnej i architektury krajobrazu. W komisji konkursowej zasiadali przedstawiciele pracodawców i instytucji współpracujących ze szkołą, np. Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o, firmy DOMPOL oraz Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie.

Wyjątkowo ciekawym wydarzeniem była II edycja Konkursu Prozawodowego dla Gimnazjalistów „Dobry zawód Twoją szansą”. Uczniowie jedenastu olsztyńskich i okolicznych gimnazjów mieli szansę sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w kategoriach związanych z zawodami kształconymi w szkole organizatora: budowlanej, geodezyjnej, drzewnej, sanitarnej oraz architektury krajobrazu. Zwycięzcami zostali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Barczewie, II miejsce zajęli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 3 w Olsztynie, a III z Gimnazjum nr 7 w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Obok licznych szkoleń w Tygodniu Technicznym odbywały się również szkolne konkursy, np. językowe, sprawdzające umiejętności uczniów w zakresie języka obcego zawodowego w praktyce.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl