Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-14 15:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Weekend z „Szybkim PIT-em” w terenie

Olsztyn24
Stanowiska „Szybki PIT” w Olsztynie rozlokowano w Carrefourze i Aurze | Więcej zdjęć »
Podatnicy, którzy jeszcze nie złożyli zeznania podatkowego za 2014 rok, mają coraz mniej czasu na wywiązanie się z tego obowiązku. PIT należy bowiem złożyć do końca kwietnia bieżącego roku. Administracja podatkowa w Olsztynie wyszła naprzeciw swoim klientom i uruchomiła na czas trwającego właśnie weekendu (13-15.03) terenowe stanowiska, na których przyjmuje rozliczenia.

Pracowników Urzędu Skarbowego, Izby Skarbowej i Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Skarbowego można znaleźć w godzinach 12.00-18.00 w CH Carrefour oraz Aurze. Na specjalnie wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur pełni po kilkoro ekspertów. Udzielają szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz wyjaśniają wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Pomagają wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do właściwego urzędu skarbowego, a wszystko to - bezpłatnie!

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych, wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć.
R E K L A M A
banner
Koniecznie też należy posiadać ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku –  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Po wysłaniu zeznania drogą elektroniczną, każdy korzystający z tej możliwości otrzyma urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania.

Warto skorzystać z przygotowanej akcji. W ten sposób możemy oszczędzić sobie stania w kolejkach i szybciej otrzymać ewentualny zwrot nadpłaconego podatku (PIT-y wysłane przez Internet nie wymagają wprowadzania ich w urzędowy system, zatem czas opracowania i sprawdzenia zeznania znacznie się skraca).

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl