Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Patryk Pulikowski | 2015-03-18 17:08 | Rozmiar tekstu: A A A

CBA znów u marszałka

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Kolejne zatrzymania w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Funkcjonariusze postawili zarzuty trzem urzędniczkom, w tym byłej wicemarszałek województwa, ostatnio dyrektor departamentu zarządzania programami rozwoju regionalnego. To skutek ubiegłorocznych zatrzymań innego urzędnika, Igora H., oraz biznesmena.

Funkcjonariusze w urzędzie pojawili się w poniedziałek. Nie udało się jednak zachować akcji w tajemnicy. Wiadomo, że zatrzymali dyrektor Bożenę W.-Z., kierowniczkę jednego z biur w urzędzie Joannę W.-D. oraz inspektora w jednym z biur Ewę D.

- Przy okazji śledztwa przeciwko Igorowi H. ponownie przeanalizowano zebrany dotychczas materiał i na tej podstawie postawiliśmy zarzuty kolejnym osobom - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Zbigniew Czerwiński.
R E K L A M A
banner
Sprawa dotyczy obsługi audiowizualnej imprez sportowych i kulturalnych, w poprzednim roku organizowanych przez urząd. Śledczy przyznają, że działania skupiły się przede wszystkim na Ewie D. Urzędniczka miała poinformować jednego z biznesmenów, że maksymalna stawka, jaką może zaproponować za swoje usługi to 120 tys. złotych netto. Tyle bowiem zaplanowano na obsługę imprez. I rzeczywiście - oferta na taką kwotę wpłynęła.

O stawkach miała informować także Joanna W.-D. Dodatkowo kobieta miała uzgadniać techniczne wymagania co do obsługi audiowizualnej. To - według śledczych - miało wykluczyć innych przedsiębiorców z ubiegania się o kontrakt.

- Obie kobiety zostały przesłuchane, co do zasady nie przyznają się do winy - informuje prokurator Czerwiński. - Jednak zebrane przez nas dowody kompletnie przeczą zeznaniom urzędniczek.

Trzecia zatrzymana, Bożena W.-Z. usłyszała zarzuty związane z przekroczeniem uprawnień służbowych. Odmłówiła jednak składania zeznań. Ustalona wobec niej kaucja to 10 tys. złotych, dwie kolejne urzędniczki musiały wpłacić po 20 tys. Grozi jej trzyletnie więzienie, pozostałym po 10 lat. Wszystkim prokurator zakazał pełnienia obowiązków służbowych w związku z piastowaną funkcją.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego nie komentują zatrzymań. W przesłanym oświadczeniu napisali jedynie: 17 marca 2015 roku w godzinach popołudniowych dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego poinformowała Urząd Marszałkowski o zastosowaniu w stosunku do niej przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Olsztynie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych związanych z zajmowanym stanowiskiem. Jej obowiązki przejęła dotychczasowa zastępczyni.

Przypomnijmy: w listopadzie poprzedniego roku śledczy zatrzymali dyrektora Departamentu Polityki Jakości Urzędu Marszałkowskiego. Igor H. miał wziąć łapówkę od olsztyńskiego przedsiębiorcy Władysława B. w związku z kampanią promującą lokalną żywność.

Patryk Pulikowski
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl