Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
BŻ | 2015-03-18 22:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomóż potrzebującym godnie spędzić Święta Wielkanocne

Olsztyn24
 
W dniach 20-22 marca Bank Żywności w Olsztynie organizuje zbiórkę żywności w placówkach handlowych na terenie Olsztyna oraz województwa warmińsko-mazurskiego. Zebrana żywność tuż przed Świętami Wielkanocnymi trafi do najbardziej potrzebujących osób. Wolontariusze Banku Żywności w Olsztynie będą zbierać produkty w około 300 sklepach na terenie województwa, w tym 28 sklepach na terenie miasta Olsztyn.

- Podczas tych trzech dni każdy z nas może zrobić coś dobrego i pomóc osobom, które takiej pomocy potrzebują - mówi Marek Borowski, prezes zarządu Banku Żywności w Olsztynie. - Żywność jest podstawą życia, a dostęp do niej podstawowym prawem każdego człowieka. Dlatego niezmiernie ważne jest, abyśmy pamiętali o ludziach potrzebujących pomocy. Niejednokrotnie żywność przekazana przez Bank Żywności jest dla nich jedyną szansą na godne spędzenie Świąt Wielkanocnych. Zachęcam wszystkich, aby w tym roku także, każdy na miarę swojej wrażliwości podzielił się z osobami potrzebującymi. W Polsce mamy 2,5 miliona osób żyjących za 500 zł miesięcznie. Województwo warmińsko-mazurskie to jeden z najbiedniejszych regionów w Polsce. Prawie 13,5 % osób żyje tu w skrajnym ubóstwie i nie jest w stanie codziennie zapewnić sobie żywności.

Każdy może pomóc! Wystarczy w dniach zbiórki przyjść do sklepu, kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom Banku Żywności w Olsztynie czekającym przy specjalnym koszu, tuż za kasami. Wśród rekomendowanych produktów są te z długim terminem przydatności do spożycia: cukier, konserwy, olej, mąka, dżem, słodycze.
R E K L A M A
banner
Zebrana żywność zostanie przekazana organizacjom i instytucjom współpracującym z Bankiem Żywności w Olsztynie, na co dzień zajmujących się dożywianiem osób najuboższych w tym: rodzin wielodzietnych, osób niepełnosprawnych, bezdomnych, dzieci i innych osób będących w trudnej sytuacji życiowej.  

Bank Żywności w Olsztynie jest organizacją charytatywną, działającą bez zysku na rzecz innych organizacji i placówek pomocy społecznej. Głównym celem naszego działania jest organizowanie systemu bezpłatnego pozyskiwania, gromadzenia, a następnie bezpłatnej dystrybucji żywności. Wspieramy organizacje zajmujące się dożywianiem osób najuboższych, niepełnosprawnych, bezdomnych, dzieci i innych osób będących w trudnej sytuacji życiowej, a także zapobiegamy marnowaniu żywności niehandlowej.

Działalność Banku w istotny sposób wpływa na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb osób potrzebujących, przyczynia się do pobudzenia ofiarności i gospodarności oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Poprzez różne formy pracy wolontariatu uwrażliwia młodzież na potrzeby innych ludzi i uczy podejmowania działań społecznych.

W ubiegłym roku Bank Żywności w Olsztynie realizował wiele programów i akcji, dzięki którym można było objąć opieką 284 organizacji, którym przekazano ok. 1695 ton żywności o wartości ponad 4,8 mln zł. Artykuły te trafiły do 83 011 osób potrzebujących naszego województwa. W 2014 r. w czasie Wielkanocnej Zbiórki Żywności Bank pozyskał 32 739 kg żywności.

Wielkanocna Zbiórka Żywności daje szansę na łatwą i skuteczną pomoc. Warto w niej wziąć udział! To 3 dni, w których wszyscy możemy zrobić coś dobrego.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl