Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-19 23:12 | Rozmiar tekstu: A A A

Pro Patria i III LO zorganizowały koncert charytatywny na stypendia dla zdolnej młodzieży

Olsztyn24
VI Koncert charytatywny pod hasłem „Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza”. | Więcej zdjęć »
Po raz szósty Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym Pro Patria i III Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie zorganizowały koncert charytatywny pod hasłem „Wspieramy Stypendium im. Marcina Antonowicza”. Podczas koncertu zbierane były środki na stypendia naukowe dla uzdolnionej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży z Warmii i Mazur.

- Do tej pory udało nam się zebrać tyle pieniędzy, że mogliśmy ufundować 134 stypendia - mówi Władysław Kałudziński, prezes Pro Patrii i inicjator charytatywnych koncertów. - Mam nadzieję, że po dzisiejszych aukcjach, sprzedaży fantów i ciast liczba stypendiów przekroczy 150.

Głównym sposobem zbierania środków na stypendia była aukcja dzieł sztuki i innych cennych fantów, podarowanych przez licznych sponsorów. Najwyższą cenę osiągnął przedstawiający warmińską kapliczkę obraz namalowany przez zmarłego w listopadzie ubiegłego roku olsztyńskiego pastelistę Aleksandra Wołosa. Jeden z olsztyńskich przedsiębiorców zapłacił za obraz 2 tys. złotych!
R E K L A M A
banner
Artystycznie koncert urozmaicili muzycy i wokaliści z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach oraz z III Liceum Ogólnokształcącego.

******

Marcin Antonowicz był dziewiętnastoletnim olsztynianinem, studentem I roku chemii na Uniwersytecie Gdańskim (wcześniej uczył się w IV LO w Olsztynie), kiedy został zatrzymany wraz z kolegami 19 października 1985 roku przez patrol ZOMO na jednej z olsztyńskich ulic. Jego koledzy po wylegitymowaniu zostali puszczeni, jego samego kilkanaście minut później znaleziono pobitego do nieprzytomności na ul. Kaliningradzkiej, obecnie Dworcowej. Został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego, gdzie zmarł 2 listopada w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawcy jego pobicia do dzisiaj nie zostali ukarani.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
VI Koncert charytatywny Pro Patrii i III LO w Olsztynie

19-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl