Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-03-21 11:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Wernisaż na cztery welskie pędzle w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Autorzy wystawy z Iwoną Bolińską-Walendzik (WBP) | Więcej zdjęć »
W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie otwarto wczoraj (20.03) wystawę „Na cztery pędzle. Twórcy znad Welu”. Ekspozycja zbiorowa prezentuje malarstwo autorstwa czworga artystów z Lidzbarka Welskiego -  Elżbiety Murawskiej, Magdaleny Rochoń, Karola Afeltowicza i Marka Nowakowskiego.

Elżbieta Murawska urodziła się w Glinojecku, mieszka w Lidzbarku Welskim. Maluje pejzaże, kwiaty, portrety oraz martwą naturę. Stosuje różnorodne techniki: olej, ołówek, akwarelę i pastel. Tworząc, stara się zatrzymać i utrwalić piękno.

Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in. w Olsztynie, Tczewie, Białowieży, Radziejowie, Ciechanowie, Ciechanowcu, Bieżuniu, Glinojecku, Strzegowie, Lidzbarku i Paczkowie. Jej prace znajdują się w domach kultury i zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

Magdalena Rochoń urodziła się w 1971 roku w Działdowie, od 1993 mieszka w Lidzbarku Welskim. Malarstwem zajmuje się od wielu lat, ale najintensywniej pracuje od 2005 r. Autorka lubi tworzyć olejami i akwarelami, czasami sięga po akryl i pastel.
R E K L A M A
banner
Najczęstszym tematem jej prac są kobiece portrety i akty. Próbuje ukazać uczucia zamknięte w ich pięknych duszach i ciałach. Maluje również kwiaty, zwierzęta, sceny rodzajowe, czasami martwą naturę, pejzaż, architekturę i abstrakcję.

W swym dorobku ma ponad 450 obrazów. Zdobią one prywatne galerie w kraju i zagranicą (m.in. w Niemczech, Norwegii, Belgii, Australii, Kanadzie i USA).

Karol Afeltowicz urodził się we Włocławku w 1951 roku. W 1988 wyjechał z rodziną do Berlina. Przełomem w jego życiu był ciężki wypadek, po którym nie powrócił już do zawodu. Od 2000 roku zaczął interesować się malarstwem i pobierać prywatne lekcje w Berlinie u prof. J. Schulza. Lubuje się w akwarelach.

Jego zainteresowania malarskie wiążą się ściśle z podróżami, szczególnie po Toskanii i Prowansji. Do ulubionych tematów należą motywy berlińskie i Lidzbarka Welskiego oraz jego okolic.

Ma na swoim koncie ponad 60 wystaw w Niemczech i Polsce. W swoim dorobku artystycznym ma wiele obrazów, które zdobią zbiory prywatne w wielu krajach świata.

Marek Nowakowski urodził się w 1956 roku w Lidzbarku Welskim. Malarstwem zajmuje się od ponad 30 lat. Jest samoukiem. Maluje olejami, jego ulubione tematy to martwa natura, abstrakcja i surrealizm.

Brał udział w Powiatowym Konkursie Twórczości Nieprofesjonalnej. W 2007 r. zajął pierwsze miejsce, a w 2009 r. i 2011 r. zajmował drugie.

Malarstwo jest jego pasją, dlatego poświęca mu każdą wolną chwilę.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Na cztery pędzle. Twórcy znad Welu” w WBP

»

20-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl