Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./Kamil | 2015-03-22 13:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert na 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II odbył się w bazylice św. Jakuba

Olsztyn24
Koncert odbył się w bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Mieszkańcy Olsztyna wzięli wczoraj (21.03) udział w niezwykłym wydarzeniu muzycznym - koncercie pt. „Jan Paweł II in Memoriam” dla uczczenia 10. rocznicy śmierci Papieża Polaka. Po raz pierwszy w stolicy Warmii i Mazur został wykonany utwór „Requiem - msza żałobna”, skomponowany przez XX-wiecznego kompozytora Alfreda Schnittke (1934-1998).

W bazylice konkatedralnej św. Jakuba w Olsztynie wystąpili: Olsztyński Chór Kameralny „Collegium Musicum”, soliści: Jolanta Sołowiej, Aleksandra Gudzio, Maria Malinowska, Robert Sarlej oraz orkiestra Symfonia Varmiensis pod dyrekcją Janusza Wilińskiego.

Kompozytor Alfred Schnittke zaliczany jest do czołowych przedstawicieli postmodernizmu w muzyce. Jego muzyka wywodzi się z tradycji rosyjskich i niemieckich. W 1975 roku skomponował 14-częściowe „Requiem”, w którym odszedł od technik awangardowych, starając się umiejętnie połączyć znane style, dążąc do zatarcia granicy między muzyką poważną a rozrywkową.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~korek1 / 2015-03-23 19:13
Zamiast organizować koncerty (choć i takowe są potrzebne )należy żyć i postępować tak jak by Sobie tego życzył Św. Jan Paweł II. Być dobrym i uczynnym oraz dbać o dobro Ojczyzny i Nas Polaków nie zabijać nienarodzonych dzieci i starców poprzez odbieranie szans na leczenie w długich kolejkach do lekarzy. Św. Jan Paweł II patrzy na nas z góry i płacze nad tym co się tu w tej Jego ukochanej Ojczyżnie dzieje przyjmowane są ustawy w sejmie o przemocy wobec kobiet, które to ustawy nie mają z przemocą nic wspólnego za to wprowadzają do Polski ideologię Gender jest to najgorsze zło jakie mogło nas sPOtkać i za to będziemy POtępieni więc zacznijmy robić rzeczy, których Św. Jan Paweł II BYŁ by zadowolony nie zasmucony większy z tego będzie pożytek.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl