Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-03-23 18:53 | Rozmiar tekstu: A A A

CEiIK zaprosił na konferencję podsumowującą projekt Encyklopedia Warmii i Mazur

Olsztyn24
Konferencja kończąca projekt odbyła się w siedzibie CEiIK | Więcej zdjęć »
W Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbyła się dzisiaj (23.03) konferencja podsumowująca realizowany przez tę jednostkę samorządu województwa warmińsko-mazurskiego projekt o nazwie Encyklopedia Warmii i Mazur. Encyklopedia jest kolejną, obok Leksykonu Kultury Warmii i Mazur, bazą danych o naszym regionie.

Internetowa Encyklopedia Warmii i Mazur dostępna jest pod adresem www.encyklopedia.warmia.mazury.pl. Zawiera 7,5 tys. haseł opracowanych przez 99 osób (m.in. historyków i dziennikarzy) przez półtora roku (projekt ruszył w maju roku 2013). CEiIK - pomysłodawca i koordynator projektu, powierzył jego wykonanie olsztyńskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Historycznego. Wsparcia inicjatywie udzieliło też m.in. Polskie Radio Olsztyn, przekazując ponad 200 nagrań, oraz osoby prywatne, udostępniając fotografie regionu.

Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł nieco ponad 502 tys. złotych. Większą część tej kwoty (418 tys. zł) pokryła dotacja UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury, pozostałe 83 tys. zł wygospodarował samorząd województwa.
R E K L A M A
banner
Jak zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji wicedyrektor CEiIK Marcin Kapłon, który podjął się podsumowania inicjatywy, encyklopedia nie jest dziełem skończonym. Powinna być traktowana jako narzędzie do poszerzania i dalszego dokumentowania wiedzy o Warmii i Mazurach. Dlatego też każdy może włączyć się w rozwijanie tego przedsięwzięcia poprzez założenie konta i tworzenie nowych haseł, a także poprzez możliwość edytowania i poprawienia już istniejących, jeżeli stwierdzi występowanie w nich błędów.

Więcej informacji na temat projektu dostępnych jest w zapisie wideo wspomnianego wystąpienia. Zapraszamy do zapoznania się z nim.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~ / 2015-04-30 11:21
http://czachorowski.blox.pl/2015/04/E-encyklopedia-Warmii-i-Mazur-ndash-bubel-za.html
~pijoter / 2015-03-27 11:10
Niestety projekt zabiła (chora) ambicja autorów. Zamiast szukania sławy i splendorów wystarczyło sfinansować utworzenie, uzupełnienie istniejących artykułów wikipedii. To właśnie ta encyklopedia jest używana przez miliony osób, ma dużą społeczność zainteresowaną jej rozwojem. Czyli ma wszystko to, czego zabraknie Encyklopedii Warmii i Mazur. Pijoter.
~allensteiner / 2015-03-24 14:17
Ponoć są błędy, ale nie jestem pewien, czy ich poprawianie to robota dla „odpowiednich służb”. Parę razy zwracałem się z prośbą o sprostowanie lub uzupełnienie i niezwłocznie to załatwiano. Może trzeba było raczej napisać donos?
~czytelnik / 2015-03-24 10:43
Tą encyklopedią powinny się zająć tzw. „odpowiednie służby”
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja podsumowująca projekt Encyklopedia Warmii i Mazur

23-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl