Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-03-23 20:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Mini maraton piosenki francuskiej w Kamienicy Naujacka MOK

Olsztyn24
Koncert piosenki francuskiej „Francuskie rozmaitości” | Więcej zdjęć »
Od 17 marca w Olsztynie trwają XIX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej. Jednym z punktów programu tego wydarzenia był dzisiejszy (23.03) koncert piosenki francuskiej „Francuskie rozmaitości” zorganizowany w Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej wystąpił duet w składzie Aleksandra Bogucka (śpiew) i Iwona Rzeszut (akordeon). W drugiej części zaśpiewało trio Pawła Stawińskiego z Mławy, w składzie Paweł Stawiński, Marta Stawińska i Konrad Kuzkowski.

Aleksandra Bogucka to absolwentka Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Nagradzana na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach piosenki francuskiej, filmowej, poetyckiej. Iwona Rzeszut natomiast, to absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem w 2009), laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów na akordeon w Popradzie, Wiedniu, Przemyślu, Wrocławiu, Szczecinie. Duet występuje razem od lipca 2014 roku. Śpiewa utwory w języku francuskim, ale nie tylko.
R E K L A M A
banner
Paweł Stawiński z Mławy to wokalista i muzyk. Ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej. Jest laureatem wielu festiwali ogólnopolskich oraz międzynarodowych (w tym na piosenkę francuską). Ostatnio uczestniczy w muzycznych programach telewizyjnych „X Factor” oraz „Mam Talent”.

Marta Stawińska, prywatnie żona Pawła Stawińskiego, jest wokalistką, autorką sztuk teatralnych. Śpiewa, pisze teksty muzyczne, koncertuje po całym kraju. Ostatnio zdobyła wyróżnienie specjalne na XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki o Supermikrofon Radia Jard w Białymstoku.

Konrad Kuzkowski to utalentowany akordeonista, laureat konkursów akordeonowych w kat. juniorskiej, akompaniator, absolwent szkoły muzycznej II stopnia w Mławie.

Trio wykonało utwory w języku francuskim i polskim.

XIX Dni Frankofonii i Kultury Francuskiej potrwają w Olsztynie do 29 marca.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl