Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Elżbieta Mierzyńska | 2015-03-23 21:45 | Rozmiar tekstu: A A A
Wielka konferencja humanistów

Świat myśli i słów

Olsztyn24
W programie wieczoru usłyszymy zespół wokalny ProForma | Więcej zdjęć »
30 marca w Olsztynie rozpocznie się trzydniowa Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Kultura duchowa w języku i tekście”, organizowana przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Bogaty program, wielu znakomitych gości z ośrodków naukowych w kraju, w tym także goście zagraniczni, a także piękny koncert poetycki „Ich oczami”, realizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna  oraz przy wsparciu wielu partnerów instytucjonalnych, mediów i organizacji pozarządowych.

Już program pierwszego dnia konferencji mówi jak silnym potencjałem w wymianie myśli może być organizowane spotkanie. Wśród zapowiadanych tematów są bowiem na przykład takie jak: „Pisarz jako pracownik laboratorium mitów”, „Wiersz jako duchowość inna”, „Oby do naszej mowy wróciła rzeczywistość. Czesław Miłosz i duch języka”, „Co decyduje o wielkości słowa?”.

Drugiego dnia konferencji pojawią się takie tematy jak „Pacyfika i krzyż. Leksyka religijna w poezji polskich hipisów”, „Rola słowa w wyrażaniu prawdy o stanie duszy”, „Kapitalne rekolekcje! O nowych zjawiskach stylistycznych we współczesnych kazaniach i naukach rekolekcyjnych”, a trzeciego dnia na przykład: „Od chleba do nieba. Duchowy obraz kosmicznej rzeczywistości w ujęciu św. Hildegardy z Bingen”.
R E K L A M A
banner
We współorganizację konferencji oraz koncert poetycki „Ich oczami” wiele serca i aktywności włożył  dr Tomasz Żurawlew. Z pewnością wielu pamięta, że jego pracę można było podziwiać w ubiegłorocznym koncercie „Wojtyła”, gdzie pięknie łączył rolę gospodarza wieczoru ze swoją pasją prezentowania dobrej poezji, a także i ze sztuką opowiadania o Wielkim Polaku. Obecnie zapowiadany koncert „Ich oczami” jest specjalnym uzupełnieniem pierwszego dnia konferencji naukowej – organizatorzy zapraszają w poniedziałek, 30 marca, o godz. 19.00 do Teatru Jaracza.

Wydarzenie poświęcone będzie życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej oraz Czesława Miłosza. W programie wieczoru usłyszymy zespół wokalny ProForma” pod dyrekcją Marcina Wawruka, prof. UWM, Instytut Muzyki, Rafała Gajewskiego, wokalisty i muzyka oraz Tomasza Żurawlewa, któremu w prowadzeniu  całego spotkania towarzyszyć ma myśl Cypriana Kamila Norwida o tym, że z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie – poezja i dobroć i nic więcej. Zapewne ważne są jeszcze muzyka i miłość, ale tego dnia istotnymi stanie się przekaz słów, płynących w powiązaniu z innymi sztukami, także z muzyką. Koncert w teatrze organizuje Katedra Filologii Germańskiej UWM.

Wstęp na koncert „Ich oczami” – bezpłatny, poniedziałek, godz. 19.00.
Zainteresowanych konferencją prosimy o poznanie szczegółowego programu trzydniowych spotkań. Przed nami wyjątkowa okazja do uczestniczenia w precyzyjnie przygotowanym wielkim spotkaniu humanistów.

Elżbieta Mierzyńska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl