Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-03-23 22:01 | Rozmiar tekstu: A A A

SLD o rekompensatach dla pokrzywdzonych tzw. planem Balcerowicza i nacjonalizmie na Ukrainie

Olsztyn24
Od lewej: przewodniczący Władysław Mańkut i poseł Tadeusz Iwiński | Więcej zdjęć »
W olsztyńskiej siedzibie partii SLD zwołano dzisiaj (23.03) konferencje prasową z udziałem przewodniczącego rady wojewódzkiej partii Władysława Mańkuta i posła Tadeusza Iwińskiego. Gospodarze spotkania poinformowali przedstawicieli lokalnych mediów o działaniach, jakie SLD podjęło w sprawie pokrzywdzonych tzw. planem Balcerowcza oraz odradzającego się na Ukrainie nacjonalizmu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej 20 marca złożył w Sejmie wła­sny pro­jek­t usta­wy dot. od­szko­do­wań dla ofiar trans­for­ma­cji ustro­jo­wej z lat 1989-1992 i pokrzywdzonych tzw. planem Balcerowcza. SLD uważa, że pań­stwo powinno tym osobom pomóc, ponieważ to one ucierpiały najbardziej w wyniku zachodzących zmian i często po dziś dzień pozostają bez środków do życia (szczególnie dużo takich osób żyje w naszym regionie). Szacuje się, że we wspomnianym okresie zlikwidowano blisko 700 dużych zakładów pracy, wskutek czego pracę straciło ok. 850 tysięcy osób). Kolejne około 435 tysięcy straciło pracę w wyniku likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Posłowie sojuszu wnieśli również projekt uchwały w sprawie nasilania się tendencji nacjonalistycznych na Ukrainie potwierdzonych przez działania Ukraińskiej Rady Najwyższej (uczczenie minutą ciszy Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, w rocznicę jego śmierci), Parlamentu Ukraińskiego (podjęcie uchwały ustanawiającej państwowe obchody rocznicy urodzin Petra Dziaczenki, dowódcy jednostki wojskowej biorącej udział w pacyfikacji Powstania Warszawskiego i polskich wsi na Lubelszczyźnie) i prezydenta Petra Poroszenki, który ustanowił dzień powstania UPA Dniem Obrońcy Ojczyzny. W projekcie uchwały zawarto apel do władz ukraińskich „o odstąpienie od upamiętniania i gloryfikowania osób oraz organizacji odpowiedzialnych za zbrodnie popełnione na Polakach”.
R E K L A M A
banner
Osoby szerzej zainteresowane powyższymi tematami zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo, który przygotowaliśmy z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~ / 2015-03-25 10:28
Iwiński, już nie mogę na ciebie patrzeć. Tak cię boli, że ludzie którzy walczyli z komuną coś dostaną? - nie bój się, większość z nich nie pójdzie po te pieniądze, a Ty myślisz że takimi inicjatywami zbierasz głosy dla Ogórka? Jaka partia taka kandydatka. Mizeria.
~allensteiner / 2015-03-24 22:05
Rekompensaty? To proste! Niech oddadzą paszporty i wrócą do wynagrodzeń na poziomie 20-30 USD miesięcznie. A poważniej - z wypłaty rekompensat czy odszkodowań taki sam pożytek jak z tzw. becikowego - lekko przyszło - lekko poszło.
~bat na komuchy / 2015-03-24 10:40
a moze by tak oddali pieniadze za 45 lat komuny i zniewolenie narodu
~men / 2015-03-24 00:00
POLACY - nie mają już nic swojego, nędza i wygnanie za chlebem ,likwidacja zakładów - a Pan WAŁĘSA UPASIONY JAK świnia .TEN OBROŃCA ROBOTNIKÓW - ZGOTOWAŁ IM TAKI LOS .
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa SLD

»

23-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl