Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Łukasz Bardyszewski | 2015-03-24 10:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Płatności komórką za parkowanie w Olsztynie

Olsztyn24
Aplikacja SkyCash

W Olsztynie można już płacić za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego, korzystając z darmowej aplikacji SkyCash i usługi mobiParking. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie wyłącznie za realny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju.

Aplikacja SkyCash z usługą mobiParking pozwala na dokonywanie płatności za parkowanie przy użyciu telefonów komórkowych. Jej użytkownicy nie muszą borykać się z takimi utrapieniami, jak odliczanie drobnych, szukanie parkometru czy konieczność wracania do pojazdu tylko po to, żeby włożyć za szybę bilet parkingowy. Dużym udogodnieniem dla kierowców jest też możliwość zdalnego przedłużania parkowania. Eliminuje to potrzebę przewidywania czasu postoju i wracania do samochodu w celu dokonania dodatkowej płatności, np. podczas przeciągających się zakupów czy służbowego spotkania. Poza Olsztynem rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach,  m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Łodzi.

Żeby opłacić postój przy użyciu komórki, wystarczy uruchomić aplikację SkyCash, wejść do zakładki mobiParking i wybrać jedną z trzech dostępnych metod parkowania: na określony czas, za wybraną kwotę lub w systemie Start-Stop, z możliwością zatrzymania naliczania opłaty w dowolnie wybranym momencie. Kolejne kroki to wybór z listy lub wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu i zatwierdzenie płatności 4-cyfrowym kodem PIN. Należność jest pobierana z elektronicznej portmonetki, którą można zasilić na wiele sposobów, w tym natychmiastowo, za pomocą podłączonej do SkyCash karty płatniczej. Płatność za postój może być realizowana także poprzez wiadomości SMS lub szybkie kody USSD.
R E K L A M A
banner
Przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, którego wzór do wydruku można pobrać na stronach internetowych SkyCash oraz ZDZiT w Olsztynie. Kierowcy, którzy nie posiadają identyfikatora mogą umieścić za szybą kartkę z odręcznie napisanym słowem „mobiParking”.

Mobilne płatności za parkowanie to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Olsztynie. Za pomocą aplikacji mieszkańcy mogą również kupować bilety komunikacji miejskiej oraz płacić za przejazdy pociągami PKP Intercity. SkyCash to także wygodny sposób na kupowanie biletów do Multikina, szybkie przelewy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za domowe rachunki czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

Posiadacze smartfonów z systemami Android, iOS (iPhone) i Windows Phone mogą pobrać SkyCash za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami. W przypadku starszych telefonów aplikacja jest dostępna po wpisaniu w mobilnej przeglądarce internetowej adresu m.skycash.com lub po wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego).

Łukasz Bardyszewski
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl