Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-03-24 14:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztynek zaprasza na Jarmark Wielkanocny

Olsztyn24
(fot. archiwum MBLPE)
Już w najbliższy weekend w centrum Olsztynka odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Tegoroczną imprezę rozpocznie o godz. 10 kiermasz wielkanocny. W tym roku swój udział zapowiedziało blisko 50 wystawców, którzy będą oferowali świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne.

W Salonie Wystawowym w Olsztynku wystąpią olsztyneckie przedszkolaki, uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej oraz Olsztynecki Chór Kameralny Arte del Canto. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach wielkanocnych, cieszących się zazwyczaj największym zainteresowaniem wśród dzieci. Będzie można przystroić świąteczne ciasteczka, wykonać palmę, ozdoby świąteczne, a także uszy dla zajączka.

Nowością w tym roku będzie galeria jajek. W gniazdach będzie można zobaczyć najróżniejsze gatunki jajek: kurzych, kaczych, perliczych, indyczych i strusich! Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie teatrzyk „Wielkanocne tarapaty”.
R E K L A M A
banner
Na głównej scenie z wielkanocnymi prezentacjami wystąpią przedszkola, szkoły i instytucje z Olsztynka. Rozstrzygnięty zostanie konkursy na palmę, stroik wielkanocny oraz na GAIK-MAIK, nawiązujący do tradycji ludowej. „Smaki wielkanocne” przypomni Zespół Szkół w Olsztynku, którego uczniowie przygotują zupy w kilku smakach.

Jarmark odbędzie się 28 marca w godz. 10:00-15:00 w centrum Olsztynka oraz Salonie Wystawowym w Olsztynku.

Organizatorami Jarmarku są: Skansen w Olsztynku, Miejski Dom Kultury w Olsztynku, Gmina Olsztynek.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl