Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-25 21:15 | Rozmiar tekstu: A A A

O rowerowym Olsztynie w Tartaku Raphaelsohnów

Olsztyn24
Spotkanie z cyklu „Rozmowy olsztyńskie” w Tartaku Raphaelsohnów | Więcej zdjęć »
Rowerom i rowerzystom w Olsztynie poświęcone były środowe (25.03) „Rozmowy olsztyńskie”. Spotkanie miłośników historii i współczesności Olsztyna zorganizowano w Tartaku Raphaelsohnów MOK przy ul. Knosały.

Klimatyczne wnętrze Tartaku Raphaelsohnów na czas spotkania wzbogaciły dwa wyjątkowej urody zabytkowe, wyprodukowane w okresie międzywojennym rowery z kolekcji Sklepu Rowerowego Czesława Ciućkowskiego. Jakkolwiek nie były to rowery wyprodukowane w Olsztynie, to prowadzący pierwszą część spotkania Rafał Bętkowski z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, posługując się kartami pocztowymi i fotografiami przedwojennego Olsztyna udowodnił, że rowery były wówczas bardzo popularnym środkiem transportu w mieście.

O współczesnym „Rowerowym Olsztynie” mówił natomiast Mirosław Arczak, oficer rowerowy Olsztyna, który uczestnikom spotkania przypomniał, w jakich warunkach swoją pasję realizowali w Olsztynie rowerzyści jeszcze kilka lat temu, pokazał, jak wygląda system tras rowerowych dzisiaj, a także zaprezentował plany Urzędu Miasta Olsztyna w zakresie rozwiązań i udogodnień dla rowerzystów.
R E K L A M A
banner
Był też czas na dyskusję o sprawach ważnych dla rowerzystów, a także loteria dla uczestników spotkania, z cennymi fantami do wygrania.

Więcej o przebiegu spotkania na filmach wideo.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie „Rowerowy Olsztyn” w Tartaku Raphaelsohnów w Olsztynie (1)

25-03-2015

image galeria
Spotkanie „Rowerowy Olsztyn” w Tartaku Raphaelsohnów w Olsztynie (2)

25-03-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl